8i UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. broeders van sijne mo.eder Maria van der Nieupoort, te kennen gevende hij comparant, dat naerdien de Ed. Mog. heeren Raeden van State der Vereenichde Nederlanden, de goetheyt hebben believen te nemen, van hem te benefitieren met de meester- geschutgiettersplaetsse van de Generaliteyt, van sijnen voorn, overledenen vader Coenraedt Wegewaert, soo verclaerde hij .comp1 in erkentenisse vandien, ende omme pregnante redenen ende verscheyden goede consideration, daermede bij hem tot sijn voorn, moeder jofF= Maria van der Nieupoort, ende de gansche naergelatene familie van sijn zal1' vader, in sijn gemoet overtuycht ende verplicht bevint, mitsgaders, in gevolge, ende tot prestatie, ende voldoeninge van de beloften, die hij com parant inde sieckte ende voor het dootbedde van sijn zal1'vader, aenden selven sijnen vader, tot diversse maellen, in cinceeriteyt, ende van goeder hertten, gedaen heeft, mits desen, heijlich ende onwederroeppelijcken te belooven, de geschutgietters- winckel van sijn voorn. zalr vader Coenraedt Wegewaert, ende wes daeraen, in eenigermaenieren is dependerende, waer te nemen, ende effective, volgens commissie van haer Ed. Mog. de heeren Raeden van State voorn, te bedienen, ende dat voor, tot dienste ende sustentatie van sijn weerde lieve moeder, de weduwe voorn., neffens de gansche familie sijne broeders ende susters, gedurende den tijt van ses achtereenvolgende jaeren, innegaende metten date sijner commissie, sonder verder, ende dat daerbenevens voor den tijt van deselve ses jaeren, de meergemelte sijne moeder, met haere andere kinderen, in slants huysinge aende gietterije gehoorende, sal mogen blijven woonen, ende die gebruijcken, als bij sijn zal1' vaders tijt is geschiet. Des dat hem comparant, bij sijne moeder de weduwe, ofte anders van slants wegen, naer ouden gebruycke, besorcht sal werden de noodige spijsse van cooper, tin ende andere behoeften, tottet gietten van canon, in eeniger maenieren specterende, ende daertoe gerequireert werdende, mitsgaders dat sij bovendien gehouden sal wesen, gelyck sij in desen mede comparerende verclaerde te belooven, den comparant Willem Wegewaert, haeren soone, gedurende den voorseide tijt van ses jaeren, eerlijcken ende naer sijne qualiteyt, te sullen onderhouden, in cost, cleedinge ende anders, als eene moeder aen haere kinderen schuldich is te doen, ende van haer ver trouwt wert. Versoeckende oversulcx sijlieden comparanten beijde, tot des te meerdere securiteyt van alles, dat desen bij haer opgemelte Ed. Mo. de heeren Raden van Staten derVer- 6

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 90