Hendrick van der 82 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris D. van Schoonderwoert. -Folio i2i en tax1'. XXXIX. Willem Wegewaert. H. Nijpoort. A. van Dalen. Smalingh. Maria van Niport. Wouterus van Nijpoort. D. Schoonderwoert. 1669. eenichde Nederlanden mach werden geaggreëert ende geappro- beert, ende daervan verleent acte in forma. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage, ter presentie van de heer Arent van Dalen, commis, ende monsieur Hendrick van Smalingh, lieutenant, als getuijgen hiertoe versocht ende gebeden. Op huijden den 27™ Augusti 1662 compareerde voor mij Joannes Beecqman, notaris publicq bij den Hove van Hollandt geadmitteert ende den getuijgen naergenoempt Sr. Adrian Vlack, boeckdrucker alhier ende Pieter Aertsen, boeckvercooper tot Amsterdam, ende bekenden bij desen met den anderen veraccordeert te sijn, dat Adriaen Vlack voortaen sal drucken -een Dijndaegse ende Donderdaegse Haegse Courante op sulcken formaet ende maniere, als de Amsterdamse ende Haerlemse couranten ordinaris gedruckt worden, waer van het profijt sal wesen voor yder de helft van soo veele als er tot Amster dam door Adriaen Vlack sullen gesonden worden om aldaer verkoft ofte van daer voorts gesonden te worden, hetsij door Pieter Aersen ofte door yemant anders. De onkosten, die daerop sullen vallen, soo van briefloon, druckloon, papier ende andersints sullen half ende half bij de comparanten ge dragen worden, beloovende daer van wederzijds oprechtelijck met malkander te handelen; de riem druckens ende setten sal gerekent worden op drye guldens, tien stuijvers; beloovende vorders hierin te sullen continueren, sonder dat den eenen sonder den anderen daer niet sal mogen uijtscheijden, ofte soe yemandt van haer beijde daeruijt sonde willen scheijden ter oorsake van geen profijt daerbij te sien, ofte om andere in-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 91