86 UIT DE PROTOCOLLEN DER I-IAAGSCHE NOTARISSEN. koussen, hoeden ende anders, daermede hij weet eenige proffijte te doen ende daertoe in te leggen ende employ eren een somme van thien duysent carolus guldens, gelyck den voorss. Pierre Duval mede belovende is de voorss. coopmanschappen metten voorss. Cambier te doen ende daertoe in te leggen ende employeren den somme van vier hondert Carolus gulden, ingaende de voorss reconciliatie Meydach toecomende ende weder expri- rerende Mey 1643 mede toecomende, sijndesesjaerenjgeduyrende wekken tijt de voorss. Pierre Duval alleenlicken sal genieten van de proffijte van de coopmanschappen een gerecht derde paert ende hij Cambier 2 derde parten. Ende oft gebeurde, dat Godt verhoeden will, dat geduyrende de voorss. sesjaerenbij de voorss. parthijen contrahenten eenich verlies van de coop manschappen werden gedaen, dat hij Pierre Duval daerin sal moeten dragen ende betalen mede maer een gerecht derde paert ende de voorss. Cambier 2 derde paerthen ende sullen par thijen om haar coopmanschappen te drijven, huyren ofte coopen behoorlick huysinge, die hun duneken sal bequaemst ende oir- baerlicxt te sijn, daerinne hij Duval mede sal gehouden sijn te dragen een derde paert ende hij Cambier als vooren twee derde paerten. Ende sullen sij comparanten haer cleederen (uijtgesondert hoosen ende schoenen, ’t welck uyttet gemeen sal gaen), soo sij deselve uytte winckel ofte gemeene coop manschappen neemen ende gebruijeken, moeten betalen, ’t welck sij metten anderen sullen liquideren ende reekenen. Verclaerende vorders sij comparanten noch geconditionneert te hebben, dat sij metten anderen in huijshoudinge van cost, eeten, drineken. wassen ende wringen zullen treeden, ’t welck in ’t gemeen sail betaelt ende onderhouden werden, uitgesondert soo de huysvrouwe van de voorss. Cambier mochte coomen in de craem te vallen, de extra-ordinaris costen van dien bij hem Cambier alleen gedragen ende betaelt werden. Ende soo wanneer sij contrahenten naer d'expiratie van de voorss. ses jaren van den anderen schijden sullen, sal elex sijn voorss. ingeleijde penningen, soo aen goederen ofte geit naer de gelegentheijt als dan wesen sal voor uyt trecken ende genieten ende van ’t overschot ende geprospereerde penningen sal de voorss. Duval als dan trecken mede aen goederen ofte geit een gerecht derde paert ende hij Cambier twee derde paerten. Voorts belooffden sij contra henten bij eer, trouwe ende vromichheijt malcanderen in de coopmanschappen niet te verongelycken ofte yet ter quader trouwen achter te houden; maer alles oprechtelick ende sonder

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 95