87 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 16. arch ofte list als getrouwe compangons naar consciëntie schuldich 'ende gehouden sijn te doen, te handelen ende ver richten, ’t geen sij in presentie van mij notaris ende getuygen bij hanttastinge malcanderen belooft hebben ende voorts alle naersticheyt ende vlijtigheyt in de voors. coopmanschappen te doen, gelijck dat behoort. Versouckende sij contrahenten mij notaris hiervan gemaeckt ende gelevert te werden een ofte meer actens in gewoonlycke forma. Aldusgedaen endegepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Pieter Angel, burger alhier ende Corstiaen Pas, soldaet onder de Guarde van sijne Excellentie, als getuygen hiertoe versocht. Jan Cambier, Pierre Duval, Pieter Angel Christyan Pas. A. van Drift, Nots. Pub. 1636. Protocol van notaris Anthony van der Drift. XLII. Op huyden den Xden Juny 1637, compareerden voor mij, Anthony van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s Gravenhage ende ge tuygen naergenoemt Jan Cambier endc Pierre Duval beyde Fransche Craemers, woonende aan’t Halstraetge alhier in ’s-Gra- hage, dewelcke verclaerden, dat sij comparanten tsedert den XII Marty 1636 voorleden met ten anderen in alder getru- wicheyt compangons sijn geweest, ende gedaen de coopman schappen van alderhande goederen, soo van sijdewaren, koussen, hoeden ende andere waren, daermede sij hebben weeten eenich proffijt te doen, volgende den contract daer van ten selven dage voor mij notaris ende seeckere getuygen gepasseert ende, dat sij comparanten als nu van meeninge sijn om seeckere redenen ende consideratiën henluyden daer toe moverende, van den anderen te scheyden ende sulex ’t voorss. contract van compangie te niette te doen. Soo sijn sij comparanten over deselve scheydinge metten anderen in ’t vrundelick geaccordeert ende overgecoomen, te weeten dat de voorss. Cambier aen hem sal houden alle de coopmanschappen ende goederen, egeen uytgesondert, die sijluyden als noch in ’t gemeen sijn hebbende, mitsgaders mede alle de schulden, die noch te ontfangen sijn, sail hij Cambier tot synen proffijte alleen mogen innen ende ontfangen, als sijn vrij, eygen goet, waer tegens hij,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 96