88 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 59. XLIII. Op huijden den 2Ósten April 1643 compareerde voor mij notaris publycq ende getuijgen ondergenompt, Claes Oliviersz. van Crimpenkercke, houtsager, wonende alhier, ter eenre, ende Crijn Arentz, jegenwoordich wonende tot Wassenaer ter andere zijden. Ende verclaerden de voorss. comparanten Cambier, weder tot sijnen laste is neemende alle de schulden, egeen uitgesondert, die sij comparanten eenichsints metten anderen hebben gemaeckt ende sulcx belooffde hij, Cambier, den voorss. Duvall daer van t’enemaell te sullen bevrijden ende effectivelick, costeloos ende schadeloos te houden ende belooffde voorts den voorss. Cambier aen voorss. Duval off den thoonder deses noch te zullen uytrijcken ende datelick betaelen in goeden gevalueerden gelde eens de somme van elft' hondert guldens, waer mede syluyden malcanderen vol- comentlick sijn quiterende ende bedanckende sonder eenich actie ofte pretentiën den een op anderen meer te behouden ofte reserveeren ende belooffden voorts sij comparanten desen te sullen waren ende voldoen onder verbant van (hunne) respec tive persoonen ende goederen, roerende ende onroerende, present ende toecomende, egeen uytgesondert, dselve onder werpende allen rechten ende rechteren tevreden sijnde, sij comparanten hen in den inhouden van desen by den Hove van Hollandt goetwillig te laten condempnerentot dien eynde onwederroupelicken constituerende Barthelomeus van Velde, Gerrit Vinck ende Cornelis Pieck, allen procureurs voor den voorss. Hove, tsamen ofte elcx van hen bysonder. Belovende sij comparanten voor goet vast ende van waerden te houden, all ’t geene bij de geconstitueerdens ofte yder van hen hier inne gedaen ende gehandelt sal werden, onder verbant als naer rechte. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Pieter Angele, hlauverwer, ende Daniel Hyndrick van Cloetinge, swaertveger, inwoonders alhier, als getuygen hiertoe versocht. Pieter Angel. Jan Cambier. Hendrik van Kloetijn. Pierre Duvall. De elft' hondert guldens hier vooren geroert sijn mij betaelt. Pierre Duvall. Protocol, van notaris Anthony van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 97