89 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. niet den anderen verdragen te zijn, alsdat sijluyden met den anderen een geheel jaer geduyrende alhier sullen houtsagen. Ende dat een yder van hen genyeten sal even gelijck van ’t gunt sij sullen coomen te verdienen. Ende sal het jaer zijn inganck nemen acht dagen naer Haechsche kermisse toecomende. Voorts soo sijn sij met den anderen verdragen, dat de voorss. Crijn Arentss als denselven den tijt van twee maenden met hem Claes sal hebben gearbeyt, hij gehouden sal sijn aen den voorn. Claes uuijt te reycken ende te betalen de somme van thien guldens tot 20 .stuijvers den gulden. Is voorts mede ge accordeerd, dat geen van beyden geduyrende ’t voorss. jaer d’een den anderen sal mogen verlaten, maer gehouden sijn yder ’t voorss. contract naer te coomen, op peyne, die in ge- breecke van sulcx blijft, gehouden sal sijn te vergoeden de schade, die d’een van d’ander in sulken cas soude mogen tomen te lijden. Ten lesten s:;o is mede geaccordeert ofte gecon- ditioneert, dat een yder van de comparanten d’een den^anderen gehouden sullen een maent te vooren, voor texpireern van ’t jaer te waerschouwen, off sij bij den anderen langer sullen willen arbeyden. off nyet, Verbindende sij comparanten voor de voldoeninge ende nacominge van ’t gunt voorss. is hare persoonen ende goederen ten bedwang van allen rechten ende rechteren. Compareerde mede voor mij notaris ende getuygen onder- genompt, Jacob Arentss, broeder van voorn Crijn ende Salomon Jasperss Schamp houtsager, beyde wonende alhier; ende constitueerden henselven onder de renonciatie van de benefitien ordinis divisionis et excussionis, den effecten der- selver hen onderrecht, voor de voorss. thien gulden, die de voorss. Crijn als vooren aen de voorss. Claes betaelen moet borge ende medeprincipael. Tot dien eynde mede verbindende haerluijder persoonen ende goederen ten bedwang van allen rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in’s-Gravenhage, ter presentie van Jacob Pieters van der Burch ende Fredrick Boumans, als getuygen hiertoe versocht ende gerequireert. Merk van Claes Olivierss. Salomon Schamp. X Merk van Crijn Arentss. Jacob Pieterss v. d. Burch. Jacop Adrianszoon v. d. Burch Frederick Boemans. Protocol van notaris P. van Groenewegen. Fol. 145.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 98