UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 90 XLIV. Fol. 25. XLV. Op Inrijden den 6den Augustij 1641 compareerde voor mij notaris publycq ende getuijgen ondergenompt Evert Hille- brantss van den Sman, deecken, Arien Arienss van derValck, Arij Geerritss Roeteringh, Jan Janss Duvelandt ende Rochus Op huijden den 22sten December 1646 compareerde voor mij Andries Makingie, notaris publycq bij den Hove van Hollandt geadmitteert, in ’s-Gravenhage residerende ende voor de naer- genoemde getuijgen, Maurits Janss van der Beeck ter eenre, ende Mathijs Lambertss ter andere zijde, beijde coordedanssers ende springers. Ende verclaerden met malcanderen overcomtnen ende gecontracteert te sijn dat zij comparanten van nu affaen gedurende twee jaren lang in compagnie ende maetschap mette malcanderen zullen verkeeren, reijsen, spelen ende verplicht zijn op de naervolgende conditiën: te weten, wat zijluyden in ’t gemeen ende in compagnie verdienen, dat alle oncosten ende verschot affgetrocken sijnde hij Mathijs Lambertss voor sijn deel uijt het incomen ende winste trecken ende genieten sal een derde part, gelijck oock off hij Maurits Janss van der Beeck in eenige plaats bysonderlick ontboden word ende speelde, dat hij Mathijs Lambertess daeruijt ook een derde part trecken ende genieten sal. Ende alsoo zijn Maurits Janss moeder Leonora van der Munt een seste part van alle winst is toegeseijt, dat hij Maurits Janss d'helft van 't seste part en de compagnie de wederhelft dragen ende betalen sal. Ende of’t gebeurde, dat een van hen beijden van dit contract affsyende in ’t geheel ofte deel van 't selve niet volcomelick nae en quam, dat deselven infractent verbeuren sal twee hondert rijxdaelders in ’t geheel tot behoeve van den anderen, die hem aen dit contract hout ende tevreden is naertecomen. Daeronder verbindende zij comparanten respectivelick heure persoonen ende heure goederen, geene uytgesondert, tot be dwang van alle heeren, hoven, rechten ende rechteren. Alles ter goeder trouw ende sonder arg ofte list. Aldus gedaen ende gepasseert ter presentie etc. Protocol van notaris A. Makingie.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 99