ITAAGSCHE STRAATNAMEN. 321 21 een blok huizen kocht, bestaande in twee voor aan straat en vier in een poort, met twee differente stallingen enz. aan de n.z. van het Westeinde, be nevens een tuin, voorzien van een steenen koepel met een keuken daaronder en nog een bijzondere tuinkamer, gelegen aan de z.z. van het Kortenbosch, met een vrije uit- en overgang op de werf van de voorgaande partij. In de eerste helft der 19e eeuw woonde de familie Oosthuyzen in een groot heeren- huis in deze poort, hetwelk thans deel uitmaakt van de gebouwen van den H. Vincentius van Paulo. Zie Vincentius- of Broederpoort. Poort van het Oude Hof (Koningspoort). Deze poort verleent toegang tot de achterzijde van het Oude Hof (Kon. Paleis in het Noordeinde'). Vermeld in de Naamlijst van overledenen Febr. 1795 P- 7- Zie verder I p. 251. Poort van Quast. Aan de w.z. van het Noordeinde, tusschen de Hazen straat en den Hoogewal. Genoemd naar Willem Jacobus Quast, mr. schilder, die in 1764 een blok huizen en erven kocht aan de w.z. van het Noordeinde, waarvan één voor aan straat en drie aparte woningen daarachter in het slop. Vermeld in 1790. Zie ook Slop van Kalkhoven en Slop van Langerak. Poort van Van Reenen. Aan de n.z. van het Westeinde, tusschen de huizen thans gemerkt n°s. 301 en 331. Genoemd naar Jacobus van Reenen, mr. knoopmaker, die in 1779 een blok huizen kocht, waarvan een vóór aan straat en dertien in een vrije gang of slop aan de n.z. van ’t Westeinde.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1911 | | pagina 341