149 smaak, verraadt het door Marot zoo geliefkoosde plafondtype. Door zijn koepelvorm werkt dit plafond inderdaad verrassend op den be schouwer, Het verruimt de kamer, maakt haar oogenschijnlijk hooger en geeft er een deftig en rijker aanzien aan. Een vlak plafond doet daarentegen de kamer gedrukter schijnen dan zij werkelijk is. Boven de beide gangdeuren waren allegorische, zeer fijne, gebeitelde wit marmeren re liefs aangebracht, omsloten door eene rijk gebeeldhouwde ovale lijst. Boven en onder deze me daillons waren acanthusranken en schelpen, zoodanig gesne den, dat het geheel een recht hoekig versierd vlak vormde. Dit vlak was door middel van eene groote, licht gebogen en gebeeldhouwde lijst met den bovenkant der deur verbon den. De zeer eenvoudig ge profileerde, goed geproportio neerde deur, deed de versie ring van het bovenvlak juist uitkomen. De schoorsteen was ook zeer smaakvol versierd, ge heel in het karakter van het plafond en de deuren. Boven den eenvoudigen, door zijn juist profiel sprekenden, mar meren ondermantel, bevond zich inplaats van den spiegel, een gebeeldhouwd relief, door eene ronde, gesneden lijst omsloten, welke aan beide zijden was versierd met een oploopend acenthus bladmotief. Dit groote wit marmeren medaillon had een breed vlak voetstuk, aan de zijden sierlijk met omkrullende acanthus-bladeren afgezet, dat rustte op de hieronder te noemen ronde lijst. Tot achtergrond van het geheel diende de volkomen vlakke boven mantel, welke met een onversierd groot hol in eens overging in aOHfli HET HEERENHUIS NOORDEINDE N°. I40. Dessus de porte van Marot.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 157