T) Toen die Loge zich gevormd had schreef De Stassart aan den Gouverneur-Generaal Lebrun den nen Juli 1811: Monseigneur Il s’est formé a La Haye le 9 Juin dernier une loge maconnique sous la dénomination de Berceau du Roi de Rome. Elie est composée d’hommes trés recommandables tels que monsieur le procureur Imperial DansartKrain, Mr. Putseijs, greffier en chef de la Cour Impériale et plusieurs habitants dis- tingués de cette ville. Ils me demandent l’autorisation de s’établirprovisoire- ment dans un appartement du Binne Hof composé de trois pieces, entiere- ment separé des batiments occupés par l’école des pupilles Hollandais. Je n’y vois aucun obstacle, mais je serais fort aise d’obtenir l’autorisation de Votre Altesse. Je suis avec un respectueux dévouement Monseigneur De votre Altesse Sérénissime Le trés humble et trés obéissant serviteur G. DE STASSART. (Papieren Prins Stedehouder. Portefeuille N°. 25. R. A.) gevoelens die ons bezielen en roept met mij uit: Alles voor de eer! alles voor het vaderland. Leve Napoleon de Groote en welbeminde,” In den namiddag had in de Maliebaan het beklimmen van een cocagnemast van 51 voet lengte plaats, welk nieuw sport- vermaak tal van nieuwsgierigen had gelokt. Een militair orchest moedigde de mededingers naar de prijzen aan, wélke bestonden uit een zilveren horloge, een dito tabaksdoos, dito gespen, een ham en een worst. Ook hier was weer de prefect tegenwoordig die ’s namiddags een groot diner gaf ter eere van zijn door hem ver eerden meester. Te zeven uur had er een galavoorstelling in den schouwburg plaats, alwaar werd opgevoerd: Aline, koningin van Golanda” en daarna „het Fransche feest”, een vaudeville ter eere van ’s keizers geboortedag vervaardigd. De comediezaal die met tal van waskaarsen verlicht was, bood tevens door de tegenwoor digheid van voorname autoriteiten een luisterrijken aanblik. Voorts had er te acht uur een concert plaats in het stadhuis en op het Plein (Place du Roi de Rome). Hoewel een algemeene illuminatie was afgekondigd, beteekende die niet veel. Een eigenaardig alle gorisch chassinet vertoonde zich echter op het Binnenhof voor het gebouw der Vrijmetselaarsloge „le Berceau du Roi de Rome”, welke werkte in de ritus van de Schotsch-Fransche loge en hetwelk de gevoelens van de leden dezer loge moest vertolken. J) ’S-GRAVENHAGE IN l8l2. I90 I

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 198