II. EXTRAC7 uit het verbaal Spieringshoek van den Maire van de Stad den Haag. Woensdag den iyden November 1813. „De Heer Adjunct-Maire Faber van Riemsdijk reeds eenige „dagen bevorens den Heer Slicher hebbende verzogt, om daar ZEd. „invloed bij het volk zo bekend was, mede te werken, om ingevalle „van oproerige bewegingen binnen deze stad dien invloed tot be haring der rust en voorkoming van alle ongeregeldheden te ge bruiken; heeft vervolgens heden ochtend uithoofden der plaats „hebbende bewegingen gemelde Heer Slicher verzogt, om dadelijk „tot bovengemelde einde op het Stadhuis te komen; Vervolgens „heeft gemelde Heer adjunct-Maire met den gemelden Heer Slicher, „aangemerkt de vermeerderende bewegingen en het door den Heer „Prefect aan gemelde Heer adjunct-Maire medegedeelde besluit van „den Heer Prefect en van den Commanderenden Generaal, om „deze stad te verlaten, goedgevonden nog eenige Heeren welke „bekend waren om veel invloed op het volk te hebben, te verzoeken, „om tot bovengemelde einde mede te werken en zich daartoe op „het Stadhuis te vervoegen, en zijn hiertoe verzogt de I leeren Willem ’t Hoen. Van der Burgh van Joan van Hees en Adriaan Bachman, „Waarvan dan ook de Heeren Mr. Willem ’t Hoen en Mr. Adriaan Bachman, zich tot bovengemelde einde bereid getoond en op het „Stadhuis vervoegd hebben, terwijl de Heeren van der Burch van „Spieringshoek en van Plees, zig om bijzondere redenen hebben „geexcuseerd. „De Heer adjunct-Maire heeft vervolgens alle die orders gesteld „welke tot behoud der rust en order en beveiliging der personen „en eigendommen dienstig zoude zijn, en voorts met gemelde Heeren „de vergaderde menigte, welke op het uitsteken der Oranjevlag „aanhield, tot stilte en bedaardheid aangemaand. VARIA OVER 1813. 221

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 229