Present alle de leden. oorlog. Vergadering gehouden op Woensdag 17 November des avonds te zes uuren. proclamatie uit naam van Zijne Oranje door of van wegen den i) Hij werd onder-commissaris van Verder zijn de Leden overeengekomen ten einde de goede order en het gedrag hetgeen tot hiertoe de ingezetenen gehouden hebben te doen voortduren om eene waarschouwing te laten doen ten einde geene zwermers, voetzoekers, pijlen, snaphanen of pistolen af te schieten, terwijl de politie hiervoor zal waakzaam zijn. Den Directeur van het Hospitaal alhier door den Heer Vrijdagx) hebbende doen verzoeken dat bij deszelfs ophanden zijnd vertrek iemand werde gequalificeerd tot het overnemen der goederen in gemelde hospitaal zich bevindende is door den provisioneele Raad daartoe verzogt en gequalificeerd den gem. Heer Vrijdag. worde uitgestoken. En is daarop gerescribeerd dat den Heere Graaf van Stirum door den provisioneelen Raad als Gouverneur van den Haag erkend is. Is gelezen een missive van den Heere Gij sbert Karei van Hogendorp, van heden, waarbij wordt berigt dat Zijn Ed. mondeling aanzoek hadt van wege den Franschen Generaal om ordentelijk behandeld en van alle beledigingen te worden bevrijd, en is deze missive voor notificatie aangenomen. Vervolgens is gelezen eene Hoogheid den Heere Prince van Fleere Leopold Graaf van Limburg Stirum, Gouverneur van den Haag, waarbij wordt bekend gemaakt dat aanstonds eene provisio neele Regering zal optreden om in alles te voorzien totdat Z. PI. den Heere Prince van Oranje Nassau zich in persoon onder ons zal bevinden. Na voorgaande deliberatie is goedgevonden de persoon van Jacob Pronk te Scheveningen te benoemen tot provisioneel Commissaris tot behoud van rust en goede order op den Dorpe van Scheve ningen, met authorisatie tevens om een geschikt persoon tot zijne adsistentie bij zich te nemen. ■=T VARIA OVER 1813. 225 15

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 233