I h. municipaal octrooi. J) Johan Philip Siegel, expediteur v. varia over 1813. te berigten, dat de betaling van ’t Octroy onder de naam van Stedelijke belasting provisioned zal blijven voortduren. En is dien ten gevolge eene bekendmaking gepubliceerd en geaffigeert waarin een ieder wordt aangemaand deze belasting op den ouden voet te blijven betalen, onder den naam van stedelijke belasting. Gemelde Heer van Goens levert over proces-verbaal van deszelfs bevinding bij het inspecteren van het centraal kantoor van het octrooy en voorgekomene aan het huis van den controleur principal Danglure. Zijnde dit stuk voor informatie aangenomen. Eindelijk stelt Zijn Ed. voor den persoon van Siegel ten einde te worden gechargeert met het tekenen der quitantiën en verzoekt verder om een wagt zoo aan het Zieken als aan de Loosduinsche brug te plaatsen om in onverhoopt geval alle bijstand te bieden, en is dien conform geresolveerd om op het laatste de nodige orders te stellen. Den armbezorger v. d. Hil berigt dat de uitdeling van brood en kaas aan de armen is geregeld en dierhalven verzogt om den tijd en plaats van distributie te mogen weten en is aan denzelve ge communiceerd, dat hieromtrent eene publicatie zal worden gedaan, dewelke ook op heden is gepubliceert en geaffigeert. Den persoon van Pronk te Scheveningen berigt dat aldaar de oranje vlag was geplant onder de toejuiching van ene grote menigte. En dat de beste order in alles heeft geheerscht. Millard, directeur van de fransche schouwburg, verzoekt mon deling permissie om representatiën te mogen geven. Hetgeen aan denzelve provisioneel is geaccordeert. Bingley, directeur van het Hollandsch Spectakel, verzoekt mede om representatiën te mogen geven, hetwelk egter nog in beraad is gehouden. Is gelezen de requeste van diverse slijters in tabak binnen deze stad daarbij om geallegeerde redenen verzoekende dat zekere partij snuif zich in een fransch magazijn bevindende en aan hunlieden toebehorende mogt worden algegeven waarop gedelibereerd zijnde is goedgevonden en verstaan dit request te stellen in handen van den Heer Vrijdag om daar in ’t nodige te verrigten. 227 I

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 235