De acte hiervóór als N°. II gedrukt. des avonds ten 6 uuren. Praesent alle de Leden. De Heer Vosmaer heeft zich mondelijk geaddresseerd ten einde te mogen weten hoe te handelen met het drukken van het dagblad en is door de vergadering besloten het dagblad onder de titel van de' Haagsche Courant te laten uitgeven. De vergadering heeft vervolgens afgegeven een schriftelijk ver zoek van den Gouverneur van ’s Hage ten einde acces te verlenen aan den koopman in meubelen P. de Mey om zijne meubelen die zich nog in ’t geweze Hotel van den onder-prefect bevinden te mogen afhalen. De Vergadering geopend zijnde is gelezen een extract uit het verbaal van den afgetredene heer Maire dezer stad wegens het voorgevallene tusschen Zijn Ed. en de leden der zig op den 17 dezer geconstitueerd hebbende vergadering, zie de notulen van dien dag, welk extract is besloten in de notulen van heden te insereeren zijnde van den volgenden inhoud. (fiat insertio.) Is met den Heer van Slingeland eene conferentie gehouden be trekkelijk het werk der uitdeling van soep en brand aan de behoeftigen, uit hetwelke is geresulteerd, dat om alle stagnatie voor te komen ene circulaire aan de respective Dekens en Hoofdlieden zal worden rondgezonden waarin zijlieden worden verzogt om met de intekening voort te gaan. Daar het de vergadering is voorgekomen, dat zig onder anderen zwarigheden opdoen hoe te handelen ten opzigte van het stempelen van goud en zilver, alsmede wegens het gebruik van zegels met de fransche stempels voorzien, is om daarin de nodige inlichting te bekomen besloten eene circulaire af te zenden aan de Vergadering geschikt om alle zaken af te doen tot de komst van Zijne Hoogheid toe, ten einde geïnformeerd te mogen worden van de intentie der voornoemde vergadering dien aangaande terwijl het van het hoogste belang is dat alle stagnatie daarin worde voorgekomen. 228 VARIA OVER 1813. I

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 236