233 Tarente, maarschalk 17 Nov. van het E. J. J. A. Macdonald, hertog v. Keizerrijk. 2) J. L. L. de Fontaine, jongste adjunct-maire. 3) De ontvanger der verponding G. M. ’t Hoen. 4) Waarsch. Joh. Vrijdag, ondercommissaris v. oorlog na P: S: Verzoeke aan de Heer Vrijdag te zeggen hij mij tog dagelijks eenige reegels doet geworden, om mij au courant te houden van de omstandigheeden, en alles onbewimpelt te melden. is meedewerkt om de zaaken in order te houden; ’t doet mij leed UWEdgebin deeze weezentlijk difficile omstandigheeden de directie van de Stad, en met zoo weynig assistentie, te hebben moeten opdraagen, dog zijt niet onbewust dit niet anders heb kunnen be handelen, en mijn afweezigheyd ondanks mij zelve is. De Minister van Binnenlandsche Zaaken bij wien wij gisteren gegeeten hebben, verhaalde mij dat er eenige ligte beweegingen in den Haag hadden plaats gehad, ’t is te hoopen dit wijders gestuit zal kunnen worden, zoo wel als ’t verkoopen en draagen van Oranje, want men weet hier alles, en beschouwd dit reeds als oproerig; den Hertog van Tarente1) zegt men hier naar Hollant vertrokken te zijn om’t com mando op zig te neemen, en wat er ook gebeuren mag, gelooft men dat de linie van de IJssel door de vijand niet zal overschreeden worden, God bewaare ons voor vreemde troupen in ons land; ’t gerucht loopt hier dat de Prins Gouverneur generael zou in deeze stad geretourneert zijn, wat er van is weet ik niet, dog daar wij overmorgen bij zijn schoonzoon de Prefect alhier gaan eeten, zal ik er dan wel iets van verneemen. Hier wijders niets hebbende bij te voegen als veele vriendschaps- betuygingen aan de Hoeren Fontaine 2) T’Hoen 3) en Vrijdag 4) zoo noeme mij met alle hoogachting Wel Edel Geboore Heer UWEdgeb5 zeer dienstwillige dienaer en vriend J. VAN SCHINNE. VARIA OVER 1813. I I

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 241