Daaren boven had nog plaats een tir au pigeon en werd met pistool geschoten. In de vergadering van io Juni 1836, die o. a. werd bij gewoond door den Hertog van Saxen Weimar en door Prins Frederik der Nederlanden, werden als nieuwe leden aangenomen de later bekende Fransche staatsman Casimir Périer, de Engelschen Gezant Sir Alexandre Mallet die later afgevaardigde werd bij den Statenbond te Frankfurt en bekend is als vriend van Bismarck en in de bijeenkomst van 1 Juli 1836 die ook weder door Prins Frederik en den Hertog van Saxen Weimar werd bijgewoond, werd tot lid benoemd de Graaf de Pollon, Gezant van den Koning van Sardinië. In eene vergadering welke 23 Juni 1840 plaats had op het Stadhuis werd besloten, niet meer te schieten in de duinen bij Scheveningen maar de schietbaan te verplaatsen naar het Kanaal. „Le président propose de commencer Ia saison du tir cette semaine et comme la cible en fer, les cages et autres propriétés de la société ont déja été transporté au printemps par ordre de Baron Rengers de l’Hotel des Bains oü elles étaient sous la garde du Sr. Maes, chez le Chasseur Kloet prés du Canal, de se réunir pour cette année dans le dit canal, qui y parait plus propre sous plusieurs rapports que celui plus prés de la mer.” Verder werd besloten de samenkomsten te doen plaats hebben Vrijdagsavonds om half zeven en als prijs te stellen een glazen bokaal van ƒ7.— a 12.—. Op den dag der sluiting van het seizoen werd altijd een concours gehouden, dat den geheelen dag duurde en waarvoor verschillende prijzen werden beschikbaar gesteld. Om te waken tegen zenuw achtigheid van schutters golden op dien dag strenge regelsII sera ce jour défendu sous peine de II. 1 d’amende de parler au tireur, le faire rire pendant qu’il vise par des propos a lui adressés, de faire une allusion quelconque a sa manière de tirer ou de se poser. II est également défendu d’amener ou d’apporter des choses ou objets pouvant occasioner des distractions a celui qui tire.” Het seizoen 1842 werd wederom geopend met eene vergadering op het stadhuis op 15 April waarbij o a. als lid werd gekozen de latere gezant en Minister van Buitenlandsche Zaken Mr. J. Ph. J. A. Graaf van Zuylen van Nyevelt en bepaald werd, dat er bijeen komsten zouden plaats hebben Donderdags bij Kloet. Onder de I I 254 HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGILDE PETIT ST. HUBERT.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 262