Een hoogst belangrijke vergadering werd 25 Februari 1850 ge houden ten Huize van Baron van Nijvenheim. Réunion de lundi le 25 Février 1850 a une heure chez le Baron de Nijvenheim. In de vergadering van 12 November 1847 waarin als leden werden aangenomen H. Baron de Smeth van Alphen (wiens kleinzoon Baron de Smeth van Alphen thans lid van het Gilde is), T. Baron Sloet van Toutenburg en de Prins van Schoenburg werd door meerdere leden de wensch uitgesproken naar een nieuw schietlokaal, dat dichter bij de stad gelegen was dan het huisje van Kloet. Baron Mollerus werd belast met het zoeken naar een geschikte plaats. Onder de leden, die in deze en de volgende jaren tot het Gilde toetraden, behoorden o. a.de latere coadjutor van het Duitsche Huis G. F. W. Baron van Neukirchen gend. Nijvenheim, F. A. van Aylva Baron van Pallandt, Kamerheer en Lid van de Tweede Kamer, J. D. Graaf van Rechteren later Gouverneur van Drenthe en Overijsel, Opperstalmeester des Konings, Lid van den Raad van State, Land commandeur van de Duitsche orde Balije van Utrecht (wiens klein zoon A. Graaf van Rechteren Commissaris in Overijsel en Oud Gezant te Bern, thans lid van het Gilde is), de latere Minister van Marine W. J. C. A. Ridder Huyssen van Kattendyke, de Opperhof maarschalk F. Baron Fagell, de Ordonnans officier thans Chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin, Graaf C. H. F. Dumonceau, de adjudant des Konings, later Generaal, A. C. A. Schonstedt, die een der meest bekende voorzitters van het Gilde werd en wiens zoon de Majoor W. C. Schonstedt, later secretaris werd en thans lid van het Gilde is, de Opperhofmaarschalk W. F. Baron van Doorn van West-Capelle enz. Onder de vreemdelingen o. a. de Generaal von Mausbach, Gezant van Zweden en Noorwegen en Baron Doblhoff Gezant van Oostenrijk, Graaf von Paar, Oosten- rijksch Secretaris, Markies de la Ribera, Gezant van Spanje, Baron von Canitz, Pruissisch Secretaris, de Engelsche Secretaris A. Paget, de Zaakgelastigde van Amerika A. Belmont en B. Baron von Stern berg, Gezant van den Koning van Elannover. Den 5en September 1848 werd Prins Hendrik der Nederlanden beschermheer van het Gilde. 258 HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGILDE PETIT ST. HUBERT. ar I WWW

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 266