melpenninck van den Oye, Baron van Haersolte, Jhr. de Kock, Jhr. W. van Bronkhorst, Baron van Hardenbroek, Generaal Mansouroff, Baron van Nagell van Nederhemert, Baron A. van Pallandt, Baron van Lynden, Baron d’Yvoy, Graaf S. van Limburg Stirum, de heer des Tombes, G. Schimmelpenninck, Baron de Smeth, Baron Steen- gracht, Jhr. J. van Bronkhorst, Baron F. van Pallandt, Baron W. C. van Pallandt, Jhr. van Goedecke, Graaf Dumonceau, Jhr. van der Hoeven, Graaf van Limburg Stirum Warmond. Prins Hendrik loofde een kristallen bokaal uit, Prinses Hendrik een verguld bronzen cachet, en de Prins van Oranje twee prijzen. Na afloop van het concours bood de Prins van Oranje een nieuwe schijf aan het Gilde aan: de Willem Teil waarop nog steeds ge schoten wordt. In de vergadering van 20 Maart 1862 bij Prins Hendrik kwam een schriftelijk voorstel ter tafel van den Prins van Oranje tot Statutenwijziging om de Fransche taal, welke tot nu toe ter wille van de diplomaten gevoerd was, door de Hollandsche te vervangen. Als toelichting van zijn voorstel deelde de Prins van Oranje mede, dat in 1835 het Gilde werd opgericht om aan de vreemdelingen gelegenheid te geven tot beoefening van de schietsport; dat het toen dus rationeel was gebruik te maken van de Fransche taal, dat thans echter in 1862 van de 50 leden slechts 2 waren, die de Hollandsche taal niet spraken en dat het daarom wenschelijk was in een Neder- landsch Gilde gebruik te maken van de Nederlandsche taal. Het voorstel werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. In de vergadering van 4 Februari 1863 werden tot Leden gekozen J. C. E. Baron van Lynden en G. J. A. A. Baron van Pallandt, en werd Graaf van Rechteren van Anhem, die sedert 1848 gewoon Lid was, tot Eerelid benoemd. In de volgende vergadering werd Graaf van Rechteren van Almelo tot Lid gekozen en deed de Pre sident mededeeling, dat Kolonel Schönstedt aan het Gilde een bronzen coupe had ten geschenke gegeven, die hij als prijs gewonnen had, om te dienen als stembus. Den 2osten Maart 1863 werd een voorstel van den Prins van Oranje aangenomen tot statutenwijziging, luidende: dat een candi- daat lid zal beschouwd worden als afgewezen, wanneer 3 stemmen zich tegen hem verklaren, en den 3osten Maart 1864 een voorstel even eens van den Prins van Oranje waarbij het Bestuur werd uitgenoodigd I I 264 HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGII.DE PETIT ST. HUBERT.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 272