zouden de schietoefeningen geopend worden met één concours. Het voorjaarsconcours werd bepaald op 21 Mei en het najaarsconcours op 30 October en verder werd besloten, dat ter viering van het 40 jarig bestaan van de Vereeniging den 22 Mei een buitengewoon diner a 5 gulden het couvert in het Hotel de l’Europe zou plaats hebben, waartoe uitgenoodigd zouden worden.de nog in leven zijnde oprichters van het gezelschap. Z. K. H. de Prins Beschermheer gaf Hoogstdeszelfs voornemen te kennen dit jaar weder hetzelfde aantal prijzen als verleden jaar te willen schenken. Als nieuwe leden werden aangenomen Baron R. van Tuyll van Serooskerken, H. Graaf Bentinck van Middachtten, Jhr. F. de Casembroot, Graaf Michael Mouraview, Jhr. H. Hora Siccama, thans het oudste Lid van het Gilde, Jhr. J. Rendorp van Marquette en G. J. J. A. Baron van Heemstra, Stalmeester des Konings. Ten 12% ure opende de President de vergadering op 17 April 1875 i*1 het nieuwe schiethuis en deelde mede, dat hij een schrijven had ontvangen van den heer Adjudant van Dienst van Z. M. den Koning, dat Zijne Majesteit, hoewel gevoelig voor de beleefde uitnoodiging van het Bestuur van Petit St. Hubert tot Hoogstdeszelfs leedwezen deze uitnoodiging niet kon aannemen, daar Zijne Majesteit den i6?n April naar het Loo vertrok. Als leden werden daarop aangenomen J. E. N. Baron Sirtema van Grovestins, thans Grootmeester van het Huis der Koningin en Eerelid van het Gilde, de heer J. Völcker, wiens beide zonen J. Völcker en W. Völcker van Soelen thans nog werkzame leden van het Gilde zijn en Jhr. L. W. de Casembroot. De aankomst van Z. K. H. den Prins Beschermheer ten 1 ure geannonceerd zijnde, begaf het Bestuur zich Z. K. H. te gemoet en leidde den Prins te midden der vergadering. Hier verwelkomde de President Z. K. H. den Beschermheer, Z. K. H. den Prins van Oranje en de verdere leden van Petit St. Hubert in het nieuwe lokaal, den wensch uitende, dat de vereeniging in bloei moge toe nemen. Op den krachtigen onderstand tot het daarstellen van het gebouw van de zijde des Beschermheers wijzende, was de Voorzitter van oordeel, dat het wenschelijk was de naam van Prins Hendrik der Nederlanden verbonden blijve aan de schietvereeniging St. Hubert en verzocht daarom Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden ver gunning van af dien dag de baan op 100 Meter „Prins Hendrik baan” I I 270 HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGILDE PETIT ST. HUBERT.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 278