de heer Schippers genoten de hooge eer de tevredenheid H.H. K.K. H H. Prins te mogen te doen noemen. Z. K. H. Prins Hendrik den President beantwoordende, gevoelde zich gelukkig het woord tot de vergadering te mogen richten in het zoo lang gewenschte nieuwe gebouw en hoopte dat de betere inrichting een ieder zou aansporen tot veel vuldige oefening. Volgaarne verleende Z. K. H. de verzochte ver gunning. (Deze baan draagt nog steeds den naam „Prins Hendrik baan” en daarop werden door den tegenwoordigen Prins Hendrik der Nederlanden, eveneens Beschermheer van het Gilde, bij de eerste ontvangst van Z. K. H. in het schiethuis op i April 1902 eenige schoten gelost.) Hierna werd de feestwijn aan Z. K. H. den Prins Beschermheer door den President aangeboden en het eerste glas onder een herhaald leve Prins Hendrik geledigd. De President en het Bestuur, den Prins Beschermheer en Z. K. H. den Prins van Oranje en verdere leden rondleidende, werden de in richting van het gebouw en de schietbanen in oogenschouw genomen. Het Bestuur smaakte de voldoening dat een en ander de algemeene goedkeuring mocht wegdragen. De architect, de heer Bruins en de aannemer over het voltooide werk bij monde van Hendrik en den Prins van Oranje te mogen vernemen. De aangekondigde kampstrijd werd daarop door Z. K. H. den Prins Beschermheer op de Prins Hendrikbaan geopend; na met den heer Jhr. G. Steengracht van Heerjansdam gekampt te hebben, bleef jhr. F. van Schuylenburch overwinnaar. De President den overwinnaar den prijs overreikende, zeide, dat bij de keuze hiervan het denkbeeld had voorgezeten een voorwerp aan te schaffen ook nuttig voor het gebouw van Petit St. Hubert voor het geval de winner er toe mocht besluiten het feest van den dag blijvend in aandenken te doen zijn door het welwillend afstaan van zijn prijs aan het Gilde. Jhr. van Schuylenburch was het aan genaam vooral op dezen dag iets voor het Gilde te kunnen doen en stond zijn prijs bereidwillig af. Onder luide acclamatie werd dit geschenk aangenomen en bepaald, dat een zilveren plaat er de her komst van zou aanduiden. Z. K. II. de Prins van Oranje en eenige leden vereenigden zich des namiddags aan een diner in het Hotel de l’Europe. Den 22sten Mei 1875 had het concours plaats en tevens de viering van het 40-jarig bestaan van het Gilde. Behalve de verschillende J HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGILDE PETIT ST. HUBERT. 271

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 279