I Door het overlijden van Koning Willem III was de laatste der vele banden, welke het Gilde aan het Oranje Huis bond, verbroken. Twaalf jaren zou het duren aleer weder een nieuwe band tusschen het Koninklijk Huis en het Gilde zou gesloten worden. In de vergadering van 25 Maart 1902 had de Voorzitter het voor recht het volgend schrijven, gedagteekend 4 Maart 1901, van den Kapitein Adjudant van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden ter kennis van de leden te brengen„Ingevolge de bevelen van Z. K. II. den Prins der Nerderlanden Hertog van Mecklenburg, heb ik de eer ter kennis te brengen van het Bestuur van het scherpschutters- gilde Petit St. Hubert te ’s-Gravenhage, naar aanleiding van het door dat Bestuur aan Hoogstderzelven gericht schrijven van den 24en Februari j. 1. dat Z. K. H. ten zeerste erkentelijk is voor de aanbieding van het Beschermheerschap van voormeld Gilde en dat Z. K. H. met groote ingenomenheid dit Beschermheerschap heeft aanvaard. Z. K. H. vormt de beste wenschen voor den verderen bloei van het scherpschuttersgilde Petit St. Hubert te ’s-Gravenhage. De mededeeling van dit heugelijk feit werd door de leden met groote instemming vernomen. De voorzitter deelde verder mede dat Z. K. H. de Beschermheer van het Gilde Zijne Hooge tegen woordigheid had toegezegd voor eene op 1 April ten 3 uur in het schiethuis te houden buitengewone vergadering ter Installatie van Z. K. H. De vergadering bepaalde dat het gebouw voor die ge legenheid feestelijk zou worden versierd. In de bedoelde vergadering van 1 April 1902 werd Z. K. H. de Prins der Nederlanden door het Bestuur in het schiethuis verwel komd in een toespraak en daarna plechtig geïnstalleerd. Zijne Koninklijke Hoogheid bedankte den Voorzitter en dronken werden gewijd aan Hare Majesteit de Koningin en op den Beschermheer van het Gilde, waarna de Prins werd rondgeleid op de schietbanen. Op de „Prins Hendrik baan” werd door Zijne Koninklijke Hoog heid een serie geschoten. Sedert deze installatie had de Prins de welwillendheid telken jare voor het concours der leden van het Gilde een groote zilveren medaille, versierd met ’s Prinsen borst beeld, af te staan als prijs op een der banen, hetzij geweer of pistool. In de vergadering van 25 Maart 1904 werd tot Voorzitter gekozen J. D. Baron van Wassenaer van Rosande, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Kamerheer i. b. din wiens I I 276 HET HAAGSCHE SCHERPSCHUTTERSGILDE PETIT ST. HUBERT.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 284