J 14 Juni. KRONIEK. 305 21 26 14 4 Sept. de 13e zitting van het Internationaal 7 8 11 19 16 Oct. 20 V 28 26 31 29 30 20 NOV. 17 Dec. 26 Juli. 1 Aug. Op de terreinen van tusschen de Parkstraat legging plaats van landsch Lyceum. Komst van Generaal Sir Robert Baden-Powel, de grond vester der Boy-Scouts organisatie. In het gebouw van den Haagsche Kunstkring heeft de opening plaats van de Internationale Drankweertentoonstelling, ver bonden aan het Internationale Congres ter bestrijding van het alcoholisme. Opening van de Staten-Generaal door den Minister van Binnen- landsche Zaken Mr. Heemskerk. Optocht van ongeveer 20.000 betoogers voor het algemeen kiesrecht. Installatie van Jhr. Mr. M. van Reenen als Gemeente-secretaris. Hevige storm waardoor een enorme schade aan het Haagsche Bosch en andere stadsgedeelten wordt toegebracht Verworpen de motie van het Raadslid den Heer Wesseling aangaande het voortaan rechtstreeks door de Gemeente doen verstrekken van het aan de Academie van Beeldende Kunsten gegeven onderwijs. Installatie van het nieuwe Raadslid J. H. de Kleer. Driehonderdjarig bestaan der Evang. Luthersche gemeente. De Gemeenteraad neemt aan het voorstel tot het verleenen van een crediet van f 6300.o. m. voor het aanbrengen van verbeteringen in den schouwburg. De Gemeenteraad besluit tot aanwijzing van de gronden der Gemeente welke in het grondbedrijf zullen worden ingebracht. De Gemeenteraad besluit tot vaststelling der voorwaarden voor de uitgifte van gemeentegronden in erfpacht. Installatie van het nieuwe Raadslid M. M. Couvée Jr. Installatie van den nieuw-benoemden Burgemeester Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. De Gemeenteraad neemt aan het voorstel tot niet-toelating van den Heer M. A. D. Schalekamp als raadslid. De Gemeenteraad besluit om aan den Gemeente-Secretaris den Heer E. Evers op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen. Installatie van het nieuwe Raadslid Dr. K. H. Rombouts. Boschbrand in de nieuwe Boschjes aan den Badhuisweg. De illuminatie in het Haagsche Bosch, ter eere van den gisten verjaardag van H. M. de Koningin, stelt voor een ouder- wetschen wind-houtzaagmolen naast een nieuwerwetschen, door stoom gedreven. Openingsvergadering van Instituut voer de Statistiek. de vroegere bloemisterij Van der Laan en Willemstraat heeft de eerste steen- het nieuwe schoolgebouw van het Neder-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 313