3°7 KRONIEK de Carnegiestichting ten 22 6 Juni. 26 5? 14 Juli- 29 f) 31 Aug. 12 27 23 Sept. ii Oct. 4 het voorstel in zake den aanleg van het park „Zorgvliet.” met Kerkvoogden der Nederl. aan te gaan be- een gewijzigd plan voor het van het Gevers Deijnootplein. het Gemeentemuseum tijdelijk opge- 13 3 Nov. lichtdragers in het Vredespaleis aan geschenke zal aanbieden. April. De Gemeenteraad keurt goed inrichten en bebouwen 29 April. Het Directeurschap van dragen aan Dr. H. E. van Gelder, archivaris. De Gemeenteraad neemt aan van straten op een gedeelte De Gemeenteraad besluit om Herv. Gemeente eene nadere overeenkomst treffende de ommanteling van de Groote Kerk. De Gemeenteraad besluit om in de z.g.n. „Boschjes van Poot” van Gemeentewege te stichten een gebouw met restau- ratielokalen, woning, logeerkamers, enz., en om B. en W. te machtigen met J. F. H. Greup eene overeenkomst ter zake aan te gaan. Nadat bijna 100 jaren het gebouw van het Depart, van Buiten- landsche Zaken op het Buitenhof voor dat doel in gebruik is geweest is dit Ministerie thans naar het voormalig Rijks- archiefgebouw aan het Plein overgebracht. Installatie van het nieuwe Raadslid L. M. Barnet Lyon. De Gemeenteraad besluit om aan het Bestuur van de ’s-Gravenhaagsche Stadsgezondheidskolonie kosteloos in ge bruik te geven, voor het daarop stichten van eene kolonie e. a.een nabij den Pompstationsweg gelegen Gemeenteterrein. De Gemeenteraad besluit tot het uitgeven in erfpacht van gronden gelegen aan de Laakhaven. Vijf-en-t win tig jaar geleden dat de stoomtram den Haag RijswijkDelft werd geopend. Installatie van het nieuwe Raadslid Mr. P. DroogleeverFortuyn. Herdenking van het 25-jarig lidmaatschap van het Raadslid Mr. J. A. H. Baron van Zuylen van Nijevelt, als lid van de Commissie voor de Plaatselijke Werken en Eigendommen. Een hevige wind uit het Zuidwesten daarna overgaande in een Noordwester storm richt groote verwoestingen aan in het hout en groen van het Bosch en de binnenstad. De Gemeenteraad neemt aan de Ontwerp-verordening op de particuliere Banken van Leening. Brand in de snelpersdrukkerij der Topografische Inrichting van het Departement van Oorlog. Eerste en internationale wedstrijd voor vrije ballons. In tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins voorzitter heeft in het Pageshuis (Voorhout) de installatie plaats der Roode Kruis-ambulance voor Griekenland. Vertrek van de Roode Kruis-ambulance naar Griekenland.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 315