91 een tegenstrijdigheid, want wij zagen hiervoor, van den Ridder van Wouw voor f 3000.- - werd den oudraad Bose, terwijl thans door den Kerkeraad aan de Beestenmarkt tot het in de kerk, komen, Weeshuis. 50. Alle verbeurde boeten, zoowel door Heeren predikanten als door de overige bedienaren der kerk, zullen voortaan voor het Wees huis bestemd zijn. 6°. Alle tienden van testamenten en legaten, die door bemidde ling van de predikanten verkregen zijn en tot nu door hen zelf werden genoten, vervallen aan het Weeshuis. Verder werd bepaald, dat het z.g. Wouwhofje aan de Beestenmarkt tot het Weeshuis zou blijven behooren x), en toen men tot algeheele scheiding van goederen en effecten, die tot nu toe gemeenschap pelijk waren geweest, was overgegaan, bleek bij slot van rekening, dat de kerk aan het Weeshuis nog eene som van 3594.en 10 stuivers schuldig bleef, die indertijd voor het gesticht waren gecollecteerd. Ter herinnering aan de stichting van het Weeshuis werd in 1737 door zekeren Van Swinderen een gedenkpenning geslagen en aan den Kerkeraad opgedragendeze medaille werd daarop, vergezeld van twee ponden thee, aan Ds. Demraet te Wesel aangeboden voor de vele moeiten, die hij zich gegeven had bij het overzenden van proponenten. Wij laten hier in het kort de beschrijving van deze zinnebeeldige herinneringsmedaille volgen Men stuit hier op dat in 1736 het Hofje overgedaan aan wordt bepaald, dat het z.g. Wouwhofje Weeshuis zal blijven behooren. Het Wouwhofje is dus öf niet verkocht, of later door Bose weer teruggegeven. i». Jaarlijks, op den tweeden Zondag in September zal des voor- en namiddags in de kerk eene buitengewone collecte voor het Wees huis gehouden worden, die des Zondags te voren door de predikanten zal worden aanbevolen. 2°. Alle gelden, die ’s Zondags en Dinsdags tijdens de catechisatie in de bussen verzameld worden, zullen komen ten bate van het Weeshuis. 30. Eene vaste bus zal op een paal bij den ingang van het Wees huis geplaatst worden. 40. Alle giften, die geschonken worden bij het begraven van lijken na aftrek van alle onkosten, ten bate van het VAN DE OPRICHTING DER LUTHERSCHE GENEENTE, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1913 | | pagina 99