149 geschiet I doen toen. Dat hij deposant aan den Captn. deede vragen om nu te mogen vertrekken, ten antwoord kreeg dat zij dep,en niet alleen nu niet weg mogten gaan, maar soo lang aan zijn Boord moeste blijven, totdat zij daar geheel gedaan hadde, en hem aanstonds moeste doen weten als het getij was, om korter op het Fransche schip te zeijlen, gelijk dat daar zijnde, was geschiet en doen weder op omtrent zeven vadem ankerde. Dat zijn deposant Bootsgesellen zig daarop met de Pink zo verre in zee begaven, dat zij niet konde worden toegeroepen, en daar voor anker gingen leggen. Dat de Engelsche Captein en eenige officieren met een boot na ’t Franse schip waren gevaren om dat te doorzoeken, en na hun deposants gedagten daarop hadden gevonden vier gequesten waar van eene het been en d’andere den arm was afgeschoten, welke met groote zorg in de Boot wierden getransporteerd en vervolgens gebragt op ’t Engelsche oorlogschip en aldaar terstond verbonden, en daar ook bij was een jongeling, die sij deposanten niet konden zien dat gequest was, en die geloofde dat beschonken was, en zig niet had kunnen redden; die de Engelsche ook mede binnen boord bragte. Dat zij deposanten den 25en des ’s morgens ligt wordende, de Engelse vlag van ’t Franse schip zagen waijen, zonder dat zij deposanten weten, wanneer die daar is opgeheyst. Dat de Engelse met vijf Boote die geheele dag aan ’t Franse schip hadden af en aan gevaren en goederen hadden overgebragt, zonder nogtans regt te weten, waarin die bestonden. Dat hij ie deposant sijn Pink had moeten doen aan Boord komen, met dezelve moeten zeijlen na het Fransche schip, waarop zig den Engelse Captn. en andere officieren bevonden, hij ie deposant door dezelven wierd geordoneert een zwaar anker in zee uit te brengen, terwijl zij van gedagten waren om het schip vlot te krijgen en in zee te brengen. Dat hij eerste deposant daarvan de onmogelijkheid had aange toond, alzo de zee zijn depts. Pink geduurig met zijn roer tegen het anker drong en dat anker binnen zijn deposans schuit te nemen, hem aan ’t grootste gevaar zoude hebben blootgesteld, de gemelte Captn. echter aandrong om dat te moeten doen, dog dat hij daar- AAN WELKE GEVAREN DE SCHEVENINGERS, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 159