164 I L keel op gouden veld is Suasso en de vijf zilveren bladeren in keel (die bij de afstammelingen van Jeronimo Lopes Suasso klaver bladeren zijn) werden beschouwd als het wapen van de Hurtado de Mendoza. M. Henriques Pimentel vermeldt in zijne geschiedkundige aan- teekeningen betreffende de Portugeesch-Israelitische Gemeente in Den Haag, dat Francesco Lopes Suasso en 00k Francesco Lopes de Liz de voorvaderen zijn van het nog bestaande geslacht de Pinto. Door tijdgenooten onder de schrijvers wordt de Liz ten onrechte Mr. Schwartzo (Suasso) genoemd, doch hij behoort eigentlijk niet tot dit geslacht, hoewel hij er aan verwant was. De Suasso’s voerden toen den titel van baron van Avernas-le- Gras, den 3en Januari 1676, door Karel II van Spanje aan Don Antonio verleend. Op dezen titel waren zij zeer fier, en geen notaris zou verzuimd hebben dien in een officieel stuk te vermelden. Nu vinden wij de Liz nergens als zoodanig genoemd, hetgeen wel be wijst, dat hij geen lid der familie Suasso was. Door de welwillendheid van den Heer C. U. W. Baard, direc teur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, werd ik in de gelegenheid gesteld een onderzoek in te stellen in de collectie genealogische bescheiden, die zich bevinden in de onder zijn beheer staande Sofia-Stichting. Door dit onderzoek kan ik eenigszins ver klaren, hoe de meening ontstaan kan zijn dat Lopes de Liz, deel uitmaakte van de familie Suasso. Zooals reeds vermeld was de kerkelijke naam van de Liz, Lopes Berachel en nu kwam onder de familieleden van den tweeden Baron Suasso, diezelfde naam voor, en daardoor is vermoedelijk die veronderstelling in de wereld gekomen. Sara Lopes Berachel, de dochter van Francesco Lopes de Liz en van Vrouwe Esther Henriques huwde vóór 1730 met Abraham Israel, alias Francesco Lopes Suasso, na den dood zijns vaders in 1710 geboren en overleden den 23 Juni 1770. Sara zijne vrouw overleed den 22 Juni 1780. Uit dien echt werden twee dochters geboren. i°. Rachel, geboren 25 Juli 1730, overleden 31 October 1803 en gehuwd met Abraham Israel, alias Francesco Lopes Suasso zoon van Jacob, geboren 4 Juni 1724, overleden 3 Januari 1789. 20. Sara, waarvan ons niets bekend is. De schoonzoon van de Liz had tot vader Francesco Lopes EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 174