2I4 3- 4- 5- 6. 7- 8. 9- i verkocht Een marmeren borstbeeld op rood Louis da Cunha, gezant Een bacchanaal door Nicolas Poussin als No. voor ƒ64. Een Diana met eenige nimfen door Philippe Louro (Louwro), vermoedelijk als No. 2 verkocht voor 16-5. De liefkozing van Appollo door Solimena, vermoedelijk als No. 3 en 4 verkocht voor ƒ66. Een Cupido door Solimena met het voorgaande stuk vermoe delijk als No. 3 en 4 verkocht voor 66. Het stelde Cupido en Psysche voor. De offering van Jephta door Coypel als No. 5 verkocht voor 90 (bekend door de prent er van). Susanna met de boeven door Coypel als No. 6 verkocht voor ƒ22. Een portret met twee handen door Hans Holbein, vermoedelijk als No. 7 zonder omschrijving verkocht voor 26. Stukje met figuren van paarden en wagen door den h luweelen Breugel op koper, vermoedelijk als No. 8 en 9 zonder om schrijving verkocht voor 160. Stukje op koper met duinen en scheepjes door den Fluweelen Wederom keerde hij zich op 30 October 1742 tot de Haagsche instelling en verkreeg daar een som van ƒ5600, daarna op 1 November 1742, en inde toen ƒ2150 en ƒ4300 op den achtsten van dezelfde maand. Onder deze voorwerpen kwamen vergulde schotels en borden, koelvaten, tankards en zeer kostbaar tafelgerei voor, ook kunst en toilet voorwerpen en wapens onder anderen een degen met massief gouden gevest. Gouden en zilveren medailles en penningen ontbraken al evenmin. De schilderijen, die zich in de verschillende kamers van het huis bevonden, worden als volgt beschreven: Drie portretten van de Liz. Vijftien, zoo groote als kleine familieportretten. De markies van Chateauneuf, gezant van Frankrijk. De graaf van Taroucca, gezant van Portugal. Twee van de zonen van den graaf van Taroucca. De markies van Monteléon, gezant van Spanje. De zoon van den markies van Monteléon. marmeren voet van don van Portugal. !SC EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ. I. 2. i i

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 224