Verscheidene slechte portretten van vreemde officieren en een gecrayonneerd vrouwenkopje. De verkoop had plaats ten huize van de Liz op 12 Maart 1743 en de schilderijen brachten daarbij het geringe bedrag van f 1614 op. Aan de hand van den inventaris zullen wij nu een rondgang maken door het huis gelegen tegenover Hotel Paulez en thans in gebruik van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Wij betreden het voorsalet aan de straat ter rechter zijde van den ingang en vinden daar een tapijten behangsel, een lit d’Ange van groen damast met goud passement, een leunstoel en canapé insgelijks met groen damast bekleed. De draperiën voor de ramen waren van dezelfde stof en kussens lagen in de vensterbanken. Twaalf stoelen met gebloemd fluweel, een écran, een marmeren tafel met vergulden voet, een notenhouten nachttafel, twee kristallen lustres, een haardgarnituur en een tapijt volmaakten de inrichting. Het daaraan grenzende vertrek had een behangsel van gesneden groen fluweel. De meubels aldaar waren de volgende: Twee canapé’s overtrokken met dezelfde stof als het behangsel. Twaalf stoelen met roode zijden hoezen over de groen fluweelen zittingen. Een glazen lustre, een Oost-Indisch kabinet met koper beslag en vergulden voet. Een marmeren tafel met vergulden voet, waarop een kostbaar uurwerk stond. Aan de wand twee twee- armige koperen, lustres. Een tapijt op den grond en voor de twee vensters groen damasten gordijnen met gouden galons. In de derde kamer vinden wij, een kabinet van notenhout, een spiegelkabinet, een notenhout bureau met laden, een notenhouten slaapbank, een klein Oost-Indisch kabinet met verguld beslag, een antieke eikenhouten kist op voet met een tafelkleed daarover. Een groote pendule, gemaakt door Macé te Parijs. Een kristallen lustre met koperen armen, een leunstoel met vergulde pooten, zeven rotting stoelen, zes tabouretten met blauwe zijden overtrokken, een compleet haardstel, een landkaart met daarbij behoorende kast. De vierde kamer bekend onder den naam Cabane was gemeubeld met tien rotting stoelen, drie kleine schrijftafels met drie vogel kooitjes. In twee daarvan waren kanarievogels, een vuurscherm en een groot staand uurwerk. Daarachter lag een kabinet, waarin zich bevondendrie lessenaars met laden, een kleiner bureau, een notenhout hoekkastje, een ver- EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ. 217

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 227