lakt kastje, een Oost-Indisch kabinetje, drie rotting stoelen en een ijzeren geldkist. Dan volgt de kamer voor aan de straat ter linkerzijde met vier blauwzijden venstergordijnen, een notenhout linnenkabinet, tien matten, stoelen, een klein stoeltje van mat, twee tafels, een daarvan met tapijten blad, op het ander stond een uurwerk, drie kanarie- kooitjes, een perpetueele almanak met glas daarvoor, een notenhout- kabinet met spiegelglazen deuren, een compleet haardstel. Het volgend cabinetje was behangen met groen damast er stonden zes tabouretjes met zittingen van tapijtstof, een speeltafel met tafeluurwerk, een hoekkast van notenhout, twee dergelijke kastjes van eikenhout en een verlakt kastje. Aan de muur hing een noten houten barometer, voor de twee vensters hingen groen damasten gordijnen en op den vloer lag een kostbaar tapijt. Ook hing er een Venetiaansche spiegel. De groote eetzaal was behangen met rood damast. De verlichting geschiedde door een kristallen kroon. Voor de vier ramen hingen rood damasten gordijnen. Aan een wand stond een groot slaguur werk uit de werkplaats van Dunster te Londen. Voorts stonden er een marmeren tafel op vergulden voet, een marmer bekken op marmer piëdestal, een notenhout bureau met laden, elf rieten stoelen, twee vuurschermen, twee koperen armblakers, een vierkant tafeltje, en een compleet haardgarnituur. Het op den tuin uitziende kabinetje was behangen met groen cassant, gemengd met eenige stukken rood damast, voor de twee vensters hingen rood armosijn gordijnen en aan de wand een spiegel met „sakerdaenen” lijst en twee omlijste prenten. Als eenig meubel stond er een speeltafeltje van notenhout. Wij gaan nu de trap op en betreden de voorkamer aan de linker hand, welke met geel damast behangen was. De inventaris bestond uit zijden gordijnen voor de vier vensters, zes stoelen van geel damast met rood saaien hoezen, een ledikant met rood damasten gor dijnen, drie matten stoelen, een haardstel en op den grond een tapijt. Daarachter bevond zich een kabinet, met eikenhouten bureau, een rustbed met groen cassant behangen, een wandspiegel en een toiletspiegeltje. De tweede bovenkamer aan de linkerhand was met rood damast behangen, voor de beide vensters hingen glacé gordijnen. Er stonden 2l8 EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ. I

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 228