Als boekhouder in den boedel werd aangesteld zekerejacöb Castello of del Castilho vermoedelijk een bloedverwant van den eersten man van de aangehuwde nicht van de Liz, Gracia Henriques del Sotto. De activa van den boedel bestond volgens onze globale bereke ning in een bedrag van ongeveer zes honderd zes en vijftig duizend gulden, die verdeeld waren over Aan onroerend goed Effecten-Banco Actiën op de Oost-Indische Compagnie Obligation op de Unie Diverse vordering Desperate vorderingen Legerlasten de volgende posten: 34751 406125 i3°9x9 29379 2817 De Liz trachtte in den aanvang zich tegen zijne curateele te verzetten. Op 6 November 1742 leverde Mr. Francois Ellinck- huijzen, advocaat voor den hove van Justitie in overleg met den geadmitteerden procureur David Rois Monsanto een ampel rekweste van grieven in om te geraken tot de opheffing der curateele over de goederen van Lopes de Liz. Het resultaat bleef echter negatief, ook zelfs nadat Meester Thierry de Bije, procureur voor den Hove, hierbij door den requirantwas betrokken geworden. Mr. W. Rooseboom’s diensten werden ook voor de zaak ge vorderd, en de bekende Notaris Johannes Sijthoff moest er voort durend als raadsman in optreden. In de Leijdsche Courant van Anthony de Klopper verschenen na de insolvent verklaring van de Liz advertentien om de crediteuren op te roepen en wel op 21 en 28 November, en 5 December. Dit geschiedde evenzoo in de Fransche Kouranten en in de Gazette van 18 Januari 1743 en tevens in de Haegse- en Amsterdamse- couranten. Dat hij tot kort voor de catastrophe nog op grooten voet leefde blijkt wel uit het feit dat hij in April 1742 nog tien paarden op stal had, waarvoor hij den impost betaalde. Omtrent ditzelfde tijdstip deed hij nog omvangrijke finantieële transactiën met Daniel lessurun Lobo te oordeelen naar de cijfers der rekeningen-courant met diens firma. EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ. 222 I f 41000 11000

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 232