aanzienlijk en leende Ik vind twee exemplaren daarvan over het tijdperk tusschen November 1741 en November 1742, die sluiten met bedragen res pectievelijk van f 140775.12.7 en van 100120,9.8. Ook met Louis Lalan deed hij toen zaken. Deze was bankier en betaalde verschillende wissels voor hem tot in Januari 1743 en fourneerde hem een credietbrief op Madrid voor Don Antonio Basilio ten bedrage van f 14000. Hij was natuurlijk een goede klant van geldschieters en bankiers, daar hij steeds geld noodig had en nieuwe schulden maakte om oude te dekken. Wij zouden talrijke voorbeelden hiervan kunnen aanhalen. Met Cornelia Block, weduwe van Pieter de Clerq en met Jacob de la Fontaine deed hij herhaaldelijk zaken. Dit geschiedde meestal bij wijze van prolongatie, de rente was niet hoog en bedroeg gemeenlijk 28/i, Hij deponeerde dan bij den bankier tot zekerstelling zekere posten effecten en daarop volgde dan overschrijving van zekere sommen in de Wisselbank te Amsterdam op zijn naam. In den loop van 1742 transporteerde hij voor een bedrag aan actiën in de Oost-Indische Compagnie rechts en links kleine en groote sommen. Zijn huisschulden bleven ook lang onbetaald en moesten door de boedelbeheerders worden vereffend. Abraham Arnoux, Mr. chirurgijn behoorde onder de crediteuren evenals Sebastiaan Middelbeek medisch doctor. De eerste bediende, de Liz en zijn geheel personeel voor eene belooning van honderd gulden per jaar en de doctor had van hem te vorderen honderd en twintig voor 108 visitatien en 16 visites aan het bediendenpersoneel. Hoewel de schilder Johan Vollevens voor het maken van por tretten voor 150 in den boedel opkwam, is het ons niet gelukt een conterfeitsel van onzen held te vinden. Toen de zaken mis gingen vond de Liz het geraden den Haag te verlaten en zich naar Brussel te begeven. Hij moet daar verblijf gehouden hebben sinds het begin van Februari 1743. Zijne curateuren schreven hem op 17 Febr. 1743 naar Brussel, dat zij Commissie hadden gekregen van de beide Hoven van Holland en van den Hoogen Raad om te likwideeren en te voldoen aan 223 EPISODEN UIT HET LEVEN VAN FRANCESCO LOPES DE LIZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 233