233 Schaffhausen is een „braaf portret- Amsterdam, in 1776 weer daarheen vertrokken, en „alles wat hem en fruitschilder, maakte ook gestoffeerde grooten opgang met het schilderen van bloemen en vruchten. 1783. P. F. de la Croix schildert portretten voor een modique prijs. 1773. Johan Faber schildert portretjes en landschapjes in miniatuur, kwam in 1754, heeft zich hier langen tijd opgehouden. Gerrit Kamphuizen, een Groninger komt 1761, wordt 1763 burger, schildert portretten en landschapjes in miniatuur. P. Ie Sage, fraai portretschilder in miniatuur, waarmede hij in 1776 nog dagelijks continueert. N. N. Paschini, een Venetiaan, kwam in 1766, maar bleef slechts enkele jaren. Jan van Os, bloem- landschappen. J. Bosman van Anthonie Boelaart schildert landschapjes voorkomt”. G. v. d. Heuvel schildert diverse soorten van vogels in landschappen. H. P. Schindelaar schildert „seer plaisant en welstandig” bloemen en vruchten. N. N. Huster, geboortig van schilder in emaille”. J. N. Edenberger, „gansch geen onbekwaam portretschilder in miniatuur”. Carolina v. Cuijck schildert gestoffeerde landschappen in miniatuur. J. H. Frederiks, een „meester zoo in ’t ordineeren als in ’t schilderen van bloemen en vruchten”. De Somprois, miniatuur-portretschilder was hier enkele jaren na 1778. Willem Keetelhoet, schildert zeer uitmuntend en uitvoerig van alles in miniatuur. J. Vermagen, schildert landschapjes. J. C. Roedig, schildert bloemen en vrugten. Frans Wilt, schildert portretten in miniatuur. N. N. Smith, schildert portretten in miniatuur. L. La Page uit Fransch Amerika, maakt vrij goed portretjes in miniatuur. N. N. Ticot, ongemeen vaardig portretteur in miniatuur. De St. Liegie, „discipel van Greuze en teffens een groote jeumaker en poggert van zijn eigen kunst”. DE HAAGSCHE PORCELEINFABR1EK. ■c

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 243