het Gem. Mus. geschonken door Mevr. Obreen Zie bijvoorbeeld in bijlage 2) In het bezit 3) Een kop een serviesje met cherubijntjes in jaren op een veiling. 4) Voor kort aan van Baron v. Zuylen van Nijevelt, afb. 14. en schotel daarvan in het Gemeente Museum, zie afb. 25. andere in het museum te Sèvres. Een veel grover geschilderd een grauw-groene kleur zag ik voor eenige heid allicht niet uitput, daar Lyncker er waarlijk in geslaagd is om door voortdurende afwisseling van décor de aantrekkelijkheid van zijn product grooter te maken telkens vindt de belangstellende of de verzamelaar weer iets in een genre, dat hij niet kende. Bijzonder is bijvoorbeeld een decoratie geheel in purper kleur. Wij weten, dat er ge- heele serviezen in zijn ge maakt maar er is blijkbaar niet zoo heel veel van over. Van eene bijzonder fraaie diepe kleur is de beschilde ring eener kleine bouillon-ter rine 2), iets lichter die van een kom in het Gemeente Mu seum, welker beschildering van dezelfde hand moet zijn. Veel flauwer violet vinden wij in de bloempjes op een kleine cachepot eveneens in het Museum. Ook in zeer licht purper is een serviesje gedecoreerd dat in wolken zwevende cheru bijntjes vertoont, de verdere versiering is dan slechts in goud. 8) Opmerkelijk is de versie ring met een klein gestrooid bloempje 4), die ik maar ééns tegenkwam. Maar allermerkwaardigst is de beschildering van enkele voorwerpen i 256 DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. I 13. Kop en schotel met monogram; de schotel ook het merk van Meiszen. (Coll. v. Z. v. N.) 102. i

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 266