i 275 notaris H. Stenfert, 1 September 1781Gem. Archief. Zie voor een en ander: bijlagen 28, 32 en 33. 2) Bijlage 27. s) Protocol van monsieur Johan a Cologne et se trouvant actuellement a la Haye, agée d’environ quarante et neuf ans a déclaré être véritable qu’en l’année 17.57 ou environ, elle est venue démeurer en qualité de ménagère chez madame la comtesse de Hoensbroeck, Dame d’Oost douairière de feu monsieur le Baron Colijn de Beusdale, laquelle avait alors son domicile au chateau d’Oost, prés de Maastricht et qu’elle est restée auprès de la ditte dame jusques a son décès, arrivé en l’année 1762. Que durant sa demeure auprès de la ditte dame elle a souvent oui dire, tant par les domestiques, que par d’autres personnes qui fréquentoient la maison, comme une chose publiquement connue, que kerk in den Haag. Bij de huwelijksche voorwaarden van 29 No vember 1781 had zij aan hem bij haar vooroverlijden 16.000, hij aan haar in hetzelfde geval 6000.als erfportie toegekend x). Intusschen was de rechtszaak tegen de voogden met kracht aangevat. In Juni 1780 had men een rechtskundig vertegenwoor diger te Weenen aangewezen om daarin hoogste instantie recht te vragen 3) en een belangrijke getuige was voor den dag ge bracht in de persoon der vroegere huis houdster van de oude mevrouw Colijn de Beusdael. Uit haar uitvoerig getuigenis 3), dat ons een goed inzicht geeft in het uiter mate curieuse van de geschiedenis, welke ons bezig houdt, mogen hier enkele kenschetsende gedeelten volgen, die wij onvertaald laten om het karakter ervan niet te doen ver loren gaan; „Mademoisselle Cornelia Reschin, épouse de Aerwechgs demeurante b - -■ J ■S’ DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. 30. Botervlootje niet Doornik- sche blauwe bouquetten. (Gem. Mus.) 29. Botervlootje met Chineesch décor. (Gem. Mus.)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 285