A TT' 287 van den archivaris Frankfort was „eine jüdische Firma, welche Wechselgeschafte betrieb; es ist aber durchaus nicht ausgeschlossen, das diese Firma auch neben dem eigentlichen Bankgeschaft Kommission und Spedition in allen möglichen Waren trieb.” 6) Zijn dit misschien de leveringen van goed uit Ansbach? De firma Feller und Gandtner te Dresden was „Faktor in der Kurfl. Porzellanniederlage” aldaar. e) Daar kan en van der Schroef ook aldaar, waren in 1789 en op het eind van 1790 nog in zakenrelatie met Lyncker, blijkens een dergelijk protest voor f 351. l) De handel met de Levant is dus wel steeds eenigs- zins gaande gebleven. Welke relaties door verschillende andere wisselbrieven worden aangeduid, is mij niet altijd gebleken, niettegenstaande de daarnaar gedane naspo- ringen. Dat de Heeren C. F. Koehlert 2) en later J. B. Bierbaum 3), die uit Am sterdam hun wissels trek ken, reizende agenten van porceleinfabrieken waren, is een gissing die toelaat, baar is. Een dergelijke agent was wellicht ook de Heer P.Clarenbach, die één wissel in den Flaag en een andere in Mühlheimafgaf.4) Ten opzichte van andere weten wij echter meer. De firma D. A. Schnapper te Deze protesten in de bijlagen 90, 91 en 115. 2) Bijlage 48. s) Bijlagen 51, 52, 57 en 98. 4) Bijlage 97 en 99. De Stadtssecretar van Mühlheim kon mij over den man echter niets mededeelen. 6) Bijlagen 49, 72, 77, 79 en 84. De mededeeling in den tekst is van den archivaris van Frankfort. 6) Bijlagen, 55. De mededeeling in den tekst is van Dresden. DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. 36. Bord met koningsblauwer! rand en landschap (Hoornbrug.) (Coll. v. Z. v. N.) X' 7 ■•V"

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 297