1 297 DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. het overige met contante penninge tweede getuygen daarop gesien, dat gemelde Salomon de Jong diverse tweede getuyge heeft aangegaan een contract, waarbij de affirmant zig heeft geengageerd aan denselven Salomon de Jong te leeveren diverse soorten Saxische porcelleine, en gemelde Jood daartegen aangenomen om aan den affirmant en requirant te doen toekomen beste thee ter waarde van een ducaat ieder pond en te betaelen, hebbende zij eerste en de heer affirmant en requirant aan soorten van porcelleinen heeft ter hand gestelt en dat dezelve daarmeede is weggegaan en verklaarde wijders bij eerste getuyge alleen en affirmeerde hij affirmant, dat gemelde Salomon de Jong den r8en Augustus daarop volgende weeder is gekomen en van den affirmant en requirant nog eenige soorten van Saxische porcelleinen kocht en zulks met degeene welke de affirmant en requirant op den ncn Augustus bereids had geleverd, zamen bedragende een somme van een duysend en zeven en dertig gulden heeft ontfangen, hebbende daar en tegen gemelde Jood Salomon de Jong aan den affirmant en requirant toegezonden een hondert v'ijff en veertig pond thee in twee kistjes, het eene gemerkt IL N°. 4 en het andere gemerkt IL N». 2 en in contante penningen het overige betaald, verklaarde wijders hij eerste getuige en affirmeerde hij affirmant, dat hij affirmant en requirant bij het aangaan van het gemelde contract van trocquade aan gemelde Salomon de Jong heeft gesegt dat hij geen verstand had van de thee negotie, dog dat zijn vader circa twee jaren geleden van eene Jood Daniels genaamd en wonende te Amsteldam tegen Saxische Porcelleine had getrocqueert besten thee ter waarde van een ducaat ieder pond, in welke negotie hij Salomon de Jong als makelaar had gefungeerd, en dat de thee wel hebbende voldaan hij affirmant en requirant dan ook zoude te vreede zijn als hij hem thee van dezelfde qualiteyt bezorgdeDat daarop gemelde Salomon de Jong niet alleen heeft gezworen dat de thee welke hij hem nu zou bezorgen, niet alleen nog beter zoude zijn, maar ook gesegt dat als zij hem affirmant en requirant niet aanstond, hij denselven aanstonds wederom zoude nemen. Verklarende wijders hij eerste getuyge en affirmeerde hij affirmant dat dat hij afP en req*. gemelde twee kistjes met thee van den voornoemde Salomon de Jong hebbende ontfangen (vermits hij er geen verstand van had) denselven heeft laten examineeren door kundige personen om te verneemen off gemelde Salomon de Jong aan het voornoemde contract had voldaan. Dan dat die thee bij examinatie is bevonden te zijn van een zeer gemeen soort, en nauwelijks dertig stuivers waardig; dat daar op hij eerste getuige met hem affirmant en reqf. na Amsterdam bij gemelde Salomon de Jong is gegaan en hem heeft gesegt dat hij hem aiP. en reqh had bedrogen en dat hij aff1. en reqk versogte dat hij den thee welke hij Salomon de Jong aan hem had gesonden wederom wilde nemen en hem soodanigen thee als hij had beloofd in plaats van denzelven bezorgen, dat daar op gemelde Salomon de Jong aan hem aff1. en req1. heeft gesegt dat het zoodanige thee was als hij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 307