298 DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. 10. 1776. November 13. I-Iuurcedul waarbij Anton Lijnker huurt een huis, erf en tuin aan de Z. Z. van de Zuster of Bagijnestraat, voor 3 jaar, ƒ325 ’sjaars onder voorwaarde alles weer weg te nemen wat hij voor zijn fabriek daar zal laten maken. Nots. J. Zoutmaat, nr. 4591. 11. 1777- October 21. Obligatie van Anthonie en Jean Lijncker in comp. fabrikant van Saksisch porcelein, aan Joh. van Twist, voor geleend geld (ƒ1200), daarvoor ver pandende 2 kisten Haagsch porcelein, inhoudend een compleet tafelservies. Nots. P. Sauveplanne, nr. 3329. van Christian Nonne, Erfurth ƒ32279. door gemelde Jood Daniels te vooren aan zijn affirmants en reqh vader Anthon Lijnker was geleverd, dog dat als gemelde Anthon Lijnker toen ter tijd in Engeland zijnde, nae zijn retour zeyde, dat die thee zoo goed niet was, dat hij denzelven dan weederom wilde neemen, verklarende wijders hij derde getuyge, dat hij uyt Engeland zijnde geretourneerd en vernomen hebbende de negotie door hem aft'1. en req1. met gemelde Salomon de Jong gedaan (vermits hij zag dat gemelde Salomon de Jong den aft1. en req1. op een verregaande wijze had bedrogen), zig aanstonds nae Amsterdam bij gemelde Salomon de Jong heeft vervoegd en versogt de voorschreve kisten thee als geensints voldoende aan het accord wederom te willen nemen en hem beteren thee besorgen, als wanneer gemelde Salomon de Jong heeft aangenomen een kist van den zelven thee te verruilen en gesegd, dat hetgeen de aff1. en reqt1. bij de andere helft te kort quam hij denzelven wel bij een andere gelegen heid als makelaar rijkelijk zoude tragten te vergoeden. Laastelijk verklaren zij 2e en 3e getuige, affirmeert hij affh en req1. dat gemelde kistjes thee ter plaatse waar deselve in ’t huys van hem affL en req1, gebragt zijn nog staan, zonder dat hij afffc. en req1 den thee in dezelve kistjes heeft verandert off daeromtrent iets ter quade trouw heeft gedaan. Gevende zij getuygen, enz. Nots. N. Overklift, nr. 3197. 7. 1774. Augustus. 16. Wissel op Anthon Lijnker Nots. M. Sijthoff, nr. 4279. 8. 1774. October 25, Nov. 14. Wissel op Johan en Anthon Lijnker van Christian Nonne, Leipzig, ƒ240. Jean Lijnker antwoordt dat zijn vader naar Engeland is. Nots. S. Favon, nr. 2936. 9. 1776. Sept. 2. Anton Lijnker geboore in Saxen, (Luthersch) doet den eed als burger. Burgerb. nr. 467.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 308