311 DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. en Anton Lijncker op J. N. Plan van een Negotiatie, tot des te beeter Accres van een Porcelein Fabricq binnen ’s Gravenhage, ter somma van Tien Duysent Guldens. „Deeze Negotiatie zal bestaan in veertig Portien of Aandeelen, ieder „van Twee Flondert en Vijftig Guldens, tegen den Intrest van drie „Perct0 voor het eerste Jaar, 3V-1 voor ’t tweede, 3'/2 voor ’t derde, „3s/4 voor ’t vierde, 4 Perct0 voor ’t vyfde, 4^4 voor ’t zesde, 4V2 „voor ’t achtste, en 5 Perct0 voor ’t negende, en volgende Jaaren. „Op den ie January 1782, en vervolgens alle jaaren, zal bij loting „ten overstaan van Notaris en Getuigen, drie maanden voor den „vervaltyd te doen, werden afgelost vier portien, ieder a twee hondert „vijftig Guldens en waar van aan de Geinteresseerdens behoorlijke „kennis zal werden gegeeven. „En dewijl de Penningen deezer Negotiatie zullen werden geëmployeert „zoo tot het bouwen en stellen van den Bak-Oven, Schuur, Werkhuys, „&c. mitsgaders der nodige Materialen die tot gemelde Fabricq nog „benodigt zoude zijn, zal bij den Eygenaar van dezelve Fabricq, van ,,’t gemelde Capitaal ten behoeve van de natemeldene Administrateurs, „als representeerende de gezamentlyke Geinteresseerdens en met magt „om daar van veertig Aandeelen uyttegeeven, werden gepasseert voor „den Edele Achtbaare Geregte van ’s Hage, behoorlyke schuldbekentenis „met Insertie der voorschreeve en natemeldene Conditiën, en daar bij „verbinden al het geen maar eenigsints tot de Fabricq is behoorende, 17. 1778. Dec. 15. Procuratie van Jean (thans meerderjarig) Esgers, contra Sal. de Jongh. Nots. G. v. Helden, nr. 4264. 18. 1779 Jan. 13. Besluit van Burgem™. tot aanvaarding der surintendance over een negotiatie van ƒ10.000, aan te gaan voor het bouwen van een bak oven, schuur en werkhuis enz. voor de porceleinfabriek van A. Lyncker. Resol. Burgem111. nr. 173. 19. 1779 Febr. 8. Wij Mrs Pieter van de Poel en Johan Philip Steenis, Scheepenen van ’s Gravenhage, Oirconden eenen ygelyk, dat voor ons gekomen ende verscheenen is, Anthonie Lynker, Fabriqueur in Porceleinen alhier. Te kennen gevende, dat hij Comparant hadde geformeert het navolgende en gearresteerd te worden, en dat UEd. Gr. M. eindelijk der beiden supplten. verder of ander verzoek zoude behooren af te slaan en te wijzen van de hand. Edog refereeren zig de Gecomm, Raaden ter hoogwijze dispositie van UEd. Gr. M. de Poel en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 321