DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. 312 „De Administrateurs zullen gehouden zijn, telkens wanneer hun „Edele Achtbaare zulks zullen komen goed te vinden, te geven visie „van den voorschreeve door den Directeur aan hun gedaane Reekeningen, „en voorts uyt dezelve ’s Jaarlijks aan Hun Edele Achtbaare doen de „Generale Reekening van dezelve Fabricq. „Den Eygenaar der Fabricq zal verpligt zijn, zig te onderwerpen „aan alle zodanige ordres als Hun Edele Achtbaare zullen goedvinden, „tot welweezen van de gezamentlijke Geinteresseerdens te behooren. „Al ’t gunt bevonden zal worden aan winst na aftrek der aflossingen, „intrest, als meede het loon aan de Administrateurs competeerende, „mitsgaders andere onkosten, ’sjaarlijks over te schieten, zal alleen „zijn ten voordeele van den Eygenaar der Fabricq.” Dat hy Comparant, ten eynde in ’t voorschreeve Plan vermeit, bereids voor dat de inteekening daar op was geschied, en om dat de deelneeming in de voorschreeve Negotiate minder swarigheid zoude „Door den Eygenaar zal zoo draa deeze Negotiatie voltallig ingeteekend „zal zijn, bij Requeste aan de Edele Achtbaare Magistraat van’s Graven- „hage werden versogt, de Surintendance en het opzigt over de gemelde „Negotiatie, mitsgaders het aanstellen van Administrateurs uyt de „gezamentlyke Geinteresseerdens, en zodanige andere maatregulen als „Hun Edele Achtbaare zullen gelieven goed te vinden, ten eynde een „ieder kan verseekert zijn, dat de voorsz. penningen tot geen ander „gebruyk dan tot weesentlyk accres van gemelde Fabricq werd „geëmployeert, als mede om aan deeze Fabricq te vergunnen vrijdom „van eenige Stads imposition als van den Brand, c. „waar van ten allen tijden een specifique Inventaris behoorlyk genum- „mereert, onder den eygenaar der Fabricq, als meede een dito onder „de natemeldene Administrateurs zal gevonden werden, ten eynde de „Geinteresseerdens des requireerende daar van visie kunnen bekomen. „Den Eygenaar zal de Directie hebben over het werk en het werk volk, en zal gehouden zijn telkens na het voltooyen van nieuwe „stukken, dezelve te stellen op den inventaris en die daarmede te „amplieeren, zullende op ieder stuks werks moeten werden gesteld „de bepaalde prijs, waar voor het zelve kan werden gekogt, als mede „aan de gegadigdens des requireerende vertoond ’t bewys dat de „gestelde prysen 33 Perct0 minder zijn, dan zulks in Saxen werd verkogt. „Vervolgens zal denzelve gehouden zijn, alle maand of zoo dikwijls „als de Administrateurs deezer Negotiatie zulks zullen goedvinden, te „doen behoorlyke Reekening van Ontvang en Uytgave, den ontfang „agtervolgens den Inventaris, en den uytgaaf (:buyten en behalven de „betaalde arbeydsloonenmet quitantiën te verifieeren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 322