DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. 315 Ontvangen bij mij Ondergeteekende Directeur uit handen van Haare Doorluchtigste Hoogheid Mevrouwe de Princesse Frederica Louisa Wilhelmina van Orange &c. &c. &c. de somme van Twee Hondert Vijftig Guldens, voor Aandeel in voorschreeve Negotiatie, zullende de Intressen betaald werden ten Comptoire van den Notaris A. G. Muller. Gem. Bibliotheek aanw. 1915. C. de Colijn de Beusdael over haar verblijf in 21. 1779. Febr. 8. Besluit van Burgern™. om den schipper op het jacht van H. Ed. Achtb. te gelasten het theeservies op him last vervaardigd door de nieuwe porcelein- fabriek, alleen door de leden van den Magistraat te doen gebruiken. Resol. Burgem™. nr. 173. 24. 1780. Maart 2. Verklaring van A. verschillende kloosters en hare ontvluchtingen. Not. FI. v. d. Ven, nr. 3860. 23- 1779- Juli ii. De Secretaris der afdeeling v. d. Econ. Tak te den Haag, stelt aan de afd. te Haarlem voor gunstig te beschikken op het verzoek van Lijncker tot deelname in de loterij, wat in de Haagsche afd. reeds is geschied, nadat de leening van f 10.000 zoo gelukkig was geslaagd. Ned. Econ. Hist. Arch.; Arch, der MÜ. v. Nijverheid, B. 1780 Industrie. 22. 1779. Maart 8. Besluit van Burgemrn. tot het verleenen van vrijdom van bieraccijns voor 1 jaar aan A. Lijncker voor zoover zijne fabriek betreft, op diens verzoek om geheele vrijdom van imposten, zooals hij die ook van de Sociëteit had verkregen. (Hernieuwd 25 Sept. 1780.) Resol. Burgemrn. nr. 173. 25. 1780. April 13. Den ije April ip8o compareerde voor mij Hendrik van der Ven, notaris publicq bij den Hove van Holland geadmitteerd, in ’s-Graven- hage resideerende ter presentie van de nagenoemde getuigen De Weled. Geb. Jonkvrouwe Anthonia Carolina van Colijn van Beusdael zijnde meerderjarig en zig thans onthoudende of wonende alhier, Te kennen gevende de comparante dat zij niet alleen van hare kindse jaeren af is opgevoed geworden buyten de huysinge van haer ouders, maar ook haere geboorte voor haer is gesecreteert geworden en dus 20. 1779. Aan Antonie Lijnker voor een Saxisch Thee-servis voor het stads-jagt betaald 240 gl. 10 st. Rek. v. d. Kist (v. Burgemeesteren) nr. 612 fol. 23.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 325