Nots. H. 321 DE HAAGSCHE PORCELE1NFABRIEK. J. B. Bierbaum. Amsterdam, ƒ225.10. Caarl Christiaan Bunsou. Amsterdam den comparant te verbinden 21 Lijncker van v. d. Sanden in een proces v. d. Ven, nr. 3865 54- 1787- Juli 25. Wissel op J. F. von ƒ887.-. Nots. P. F. Dubois, nr. 4729. 53. 19 Mei 1787. Procuratie van J. F. v. Lijncker op Alb. tegen Meyer Nathan. Nots. H. v. d. Ven, nr. 3865. 55- 1787. Oct- z3- Wissel op J. F. Lijncker van Feller en Gandtner, Dresden ƒ187.10. (bij de aanbieding werd geantwoordafwezig, in Duitschland). Nots. A. v. Wijck, nr. 3826. 52. 1787. Mei 16. Wissel op J. F. Lijncker van Nots. A. v. Wijck, nr. 3825. 56. 1787 Dec. 10. Den 10 Dec. 1787 compareerde voor mij H. v. d. Ven, notaris publicq bij den Ed. Hove van Holland geadmitteerd, in ’s-Gravenhage resideerende ter presentie van de nagenoemde getuigen: De Heer Johan Frantz Lyncker koopman en fabriqueur in porceleynen alhier. Dewelke verklaarde te constitueeren en magtig te maaken de Heeren D. van Lennep en Enslie, kooplieden te Smirna speciaalijk omme volgens en zo als te Smirna gebruikelijk is de Heeren Maurogordato Isaay en Compagnie te doen aanseggen en ook te beletten dat de penningen die reeds mogte zijn geprovenieert en nog zullen koomen te provenieeren weegens verkoop der porceleynen den comp1. toebehoorende en onder de voorn. Heeren Maurogordato, Isaay en Compagnie berustende, niet werden geremitteerd of overgemaakt aan de Heer C. C. Bunsouw of order te Amsterdam en het beloop off provenu van alle de gemelde porceleynen, die bij verkoop zullen provenieeren bij de geconstitueerdens tegen behoorlijk bewijs over te nemen ten dien eynde zoo spoedig mogelijk te noteeren de porceleynen die nog onverkogt onder de voorn. Heeren Maurogordato, Isaaij en Compagnie berustende zijn, deselve porceleynen gaade te slaan, zelvs des noods ende zulks geraaden vindende alle zoodanige penningen als bij verkoop der gemelde porce leynen zullen provenieeren te arresteeren, ’t zelve arrest te beklaagen en weeder te ontslaan en desweegens te procedeeren zoo en gelijk be hoord, borgen vereischt wordende deselve te stellen en daarvoor de persoon en goederen van den comparant te verbinden en indemniteyt te belooven enz., enz.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 331