J. F. 326 DE HAAGSCHE PORCELEINFABRIEK. van porceleinen niet zal plaats hebben. van J. F. Lyncker 81. 1788 Sept. 26. Aankondiging van den verkoop van porceleinen door den vendumeester op 29 Sept. 1788. ’s Gravenh. Courant. 85- 1789- Jan. 24. Op huyden 24 Januari 1789 compareerde voor mij notaris Cornells van der Kop bij den Hove van Holland geadmitteerd, in ’s-Gravenhage resideerende en voor de nagenoemde getuigen: de Heer Johan Frantz van Lyncker, Directeur der Porcelain-Fabricq alhier in den Hage, mij notaris bekend dewelke bekende dat de Weledele Heer Pieter Abraham de Rochefort, chartermeester van des Generaliteits Reekenkamer etc. meede wonende alhier, aan hem comparant tot voortzetting derzelver fabricq in contante penningen had opgeschoten een somma van drie duizend Guldens, op con ditie dat hij comparant daarvoor niet alleen eerstdaags voor de Ed. Agtb. Heeren Scheepenen van ’s-Gravenhage zoude passeeren een derde hypo theek of schuldbrief teegen den interest van vier 0/° in ’t jaar onder speciaal verband van zijn compth huizinge en verdere getimmertens daar annex staande en geleegen op de N. KI. Bierkade N. Z. belend, enz. maar ook daarenboven aan den heer Advokaat van Twist alhier meede woonagtig tot meerder securiteyt van de restitutie van gemelde somma van 3000 en de interessen van dien voor en ten behoeve van den heer P. A. de Rochefort volgens een specificque lijst daarvan te for- meeren door hem comparant en gen. Adv. v. Twist resp. te onderteekenen, in vollen en vrijen eigendom zal terhand stellen alle zijn compts. thans bereyds geschilderde mitsgaders de witte (en dus nog moetende worden geschilderd) porcelainen, welke zig actueelijk in des compts. huizinge of magazijn in voorraad bevinden, zonder eenig het minste recht, actie, off praetensie op dezelve porcelainen te behouden of te reserveeren, met dien verstande nogtans dat hij comparant niettemin het vermogen van D. A. Schnapper Frankfort ƒ864.6. Ogten, n1'. 4943. 82. 1788 Sept. 29. Aankondiging dat de verkoop ’s Gravenh. Courant. 83. 1788. October 18. Wissel op J. F. Lyncker Nots. A. v. 84. 1788 Nov. 5. De Staten van Holland verkenen aan J. F. van Lyncker sureté de corps voor één jaar, op advies van President en Raden van den Hove, (na overleg met en consent van de crediteuren). Resol. der Stat. v. Holl., Rijksarchiel, den Haag.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 336