327 DE HAAGSCHE PORCELEINFABR1EK. d. Westen, den Haag op J. F. Lyncker, ƒ270. zal hebben om alle dezelve off een gedeelte van die porcelainen van tijd tot tijd te zullen mogen verkoopen, waartoe aan hem comparant door de voorn, Advokaat van Twist van elks een of meerder monsters zal of zullen worden ter hand gesteld, zoo nogthans dat alle deselve sullen zijn en blijven in de privative eigendom van voorsz. heer Pieter Abraham de Rochefort mits dat de bij de verkoop daar van te provenieeren penningen aan de meergen. heer van Twist zullen moeten worden ter hand gesteld, om zoodra dezelve toereykende zullen zijn (desnoods) de tweede hypotheekbrief, groot per rest 1680 waar voor het voorss. des comparants huissing en erve met de getimmertens ten behoeve van de heer Ezechiël Goldsmit, Joodsch koopman alhier, meede speciaal verbonden met de daarop verscheenen en verder te verschijnen interessen, daar uyt te kunnen aflossen en voldoenneemende de comparant al verder ten meerdere securiteyte van voorsz. Fleer P. A. de Rochefort aan, om uyt zoodanige penningen als welke hij comp1. eerstdaags wagt, dat hem zullen worden overgemaakt uyt hoofde van verkoop of beleening van een lijfrentebiief op Vrankrijk door hem comparant op zijn en zijn comparants nate melden huysvrouws lijven belegt en wel direct na de ontfangst dier gelden, welke circa 2000 zullen importeeren, aan opgen. Adv. van Twist ter hand te stellen zooveel penningen als als de comparant bevonden zal worden aan gen. Heer Goldsmit tot aflossing van voorsz. hypotheekbrieff en daarop verloopen zijnde interessen verschuldigd te zijn, om alzoo gemelde aflossing en voldoening ten spoedigste te hebben geëffectueerd. Compareerde meede voor mij Notaris en getuygen Vrouwe Anthoma Carolina Colijn de Beusdal. huisvrouw van de opgen. Heer Johan Frantz von Lyncker en met dezelve haaren man geadsisteerd en speciaal tot het doen van het navolgende declaratoir en renuntiatie geauthoriseerd, dewelke verklaarde ten behoeve van de voorn. Heer Pieter Abraham de Rochefort te renuntieeren van het regt van legaal verband, alsmede van het regt van preferentie, ’t welk haar comp*, uit kragte van haare huwelijksche voorwaarden competeert, enz., enz. Nots. v. d. Kop, nr. 3743. 86. 1789 Jan. 27. Request van A. van Twist, uit naam van J. F. v. Lyncker tot opheffing van de curateele, aan het Gerecht van ’s Gravenhage. Recht.-Arch. nr. 756. 87. 1789 Jan. 27. Besluit van het Gerecht tot opheffing der curateele op verzoek van J. F. Lyncker. Appoint, v. Schepenen, nr. 347. 88. 1789 April 7. Wissel van J. A. v. Nots. H. Swaan, nr. 4815.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 337