KRONIEK. 6 Jan. 1913 t 20 i Febr. 3 13 n T7 24 5 5. 10 r> 19 25 April. 10 27 31 De Gemeenteraad neemt aan het voorstel tot het aangaan van eene overeenkomst betreffende gaslevering te Rijswijk. Leden-vergadering van „Die Haghe”. Spreker de Heer C. H. Peters, over „De Protestantsche kerkenbouw in Nederland.” Stranding bij Scheveningen van de Nederlandsche driemast- motorschoener „Ingeborg”. De Gemeenteraad neemt aan de verordening tot wijziging van de verordening op de inrichting der Gemeentelijke Politie. Défilé van het 3de Regiment Huzaren voor H. M. de Koningin, ter gelegenheid van het 99-jarig bestaan van het korps. De Gemeenteraad besluit tot toelating van het nieuw be noemde raadslid den Heer Nijpels. Vijftiende wapenfeest van den Kon. Officiers-Schermbond in een der zalen van het Kon. Zool. Bot. Genootschap. 28 Jaarvergadering van de Vereeniging „Die Haghe.” 3 Maart. De Gemeenteraad neemt aan een nieuw tarief voor aansluiting aan het Telefoonnet. Plechtige dienst in de Russische kapel, gewijd a. h. 300-jarig jubileum der regeering v. h. stamhuis Romanof over Rusland. Officiëele ontvangst van de leden der vereeniging „für Staats- wissenschaftliche Fortbilding”, in het Hotel de „Twee Steden”. Het Schilderk. Gen. „Pulchri Studio” viert op luisterrijke wijze den yosten verjaardag van zijn voorzitter F. P. ter Meulen. Overleden J. Margadant, 83 jaar, oud-hoofdcommies aan het Dept, van Waterstaat, Handel en Nijverheid, eere-voorzitter van het letterkundig genootschap „Oefening kweekt Kennis”. De Gemeenteraad keurt goed liet plan tot aanleg van straten op de tusschen de Laan v. Meerdervoort en de Weimarstr. gelegen terreinen der Bouwgrond-Maatschappij „Laan v. Meerdervoort”. Terugkeer v. d. ambulance v. h. Ned. Roode Kruis uit Griekenl. Beraadslaging in den Gemeenteraad in zake de stichting van een nieuwen Schouwburg. H. M. de Koningin-Moeder bezocht het op 31 Maart heropende Historisch Museum van de Brigade Grenadiers en Jagers.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 364