356 3° 3° Aug. I Sept. 3 4 5 3 Nov. 8 18 KRONIEK 3i 31 1 6 V 26 31 n 17 17 H n I 2 Autotocht aangeboden door de Kon. Ned. Automobielclub aan de leden van het Hof van Arbitrage. Bezoek van H. M. de Koningin-Moeder aan de Historische Tentoonstelling. Wandeltocht door de Ned. Vereeniging tot afschaffing van Alcoholische Dranken, afdeeling Den Haag II. Zangwedstrijd voor mannen-kwartetten en dubbel gemengde kwartetten op het terrein van de Sporttentoonstelling. Parade op het Malieveld, welke wordt opgeluisterd door de tegenwoordigheid der Koninklijke Familie. Feest voor ongeveer 12000 kinderen in den Koekamp. Aubade van den Bond van Christelijke Harmonie-en Fanfare korpsen in de Provincie Zuid-Holland voor het Huis Ten Bosch. Onthulling van de „Van Karnebeek bron” aan den ingang van de Carnegielaan. Onthulling van een drietal gedenksteenen door de Vereeniging „Die Haghe” in de gevels van de huizen, indertijd door het Driemanschap van 1813 bewoond. Kranslegging aan den voet van het monument op het Plein 1813 door deputaties van Oranje-en nationale vereenigingen. Groote Historische Optocht. Vuurwerk in de Maliebaan, bij gewoond door H. M. de Koningin. Algemeene illuminatie van rijks- en gemeentegebouwen. Optocht van een aantal drankbestrijdersvereenigingen. Serenade van de Ned. Zangersbond, geleid door W. Mengelberg aan H. M. de Koningin voor het Huis Ten Bosch. Opening van het Xde Internationaal Woningcongres. Onthulling van een gedenksteen in het gebouw der Lands drukkerij op den Fluweelen Burgwal, op welke plaats voorheen van 17801839 de Amerikaansche Ambassade was gevestigd. Onthulling van het monument op het graf van wijlen den emeritus-predikant bij de Evangelisch-Luthersche gemeente Ds. J. A. Bohringer, op Oud-Eik-en-Duinen. Door den tot generaal-majoor bevorderden kolonel P. W. Weber, brigade-commandant van het regiment Grenadiers en Jagers wordt het commando overgedragen aan den nieuw- benoemden brigade-commandant kolonel L. J. H. Habbema. De Gemeenteraad neemt aan de Verordening betreffende den dienst der Gemeente-ambtenaren en -beambten. Herinneringsdag van ons 1 oojarig onafhankelijk volksbestaan ge paard gaande met de uitreiking der 13 oranjevaandels voor de nieuwe infanterie-regimenten d. H.M. deKoningin i. d. Maliebaan. Feestvergadering van de Vereeniging „Die Haghe”, waar Dr. H. T. Colenbrander als spreker optrad over de beteekenis van 17 November 1813.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 366