5 Jan- 357 KRONIEK. I9T4. t 8 n 20 21 26 6 Maart. De Gemeenteraad neemt aan het voorstel om B. 17 21 18 Mei. n 14 15 14 15 12 Febr. 13 Luxemburg aan van de Groothertogin van Lezing van Dr. W. W. van der Meulen voor het Genoot schap Oefening kweekt Kennis over „Het jaar 1913”. Vuurwerk in de Maliebaan. Onafhankelijkheidsfeesten te Scheveningen. Landing van den Prins van Oranje, bijgewoond door de Koninklijke Familie. H. K H. de Groothertogin van Luxemburg in het Ge- 17 8 Dec. 11 25 5 April. Vijf-en-zeventig jarig bestaan schuttersvereeniging „Oefening Komst eener deputatie van Beraadslaging in den Gemeenteraad, in zake de exploitatie van den Schouwburg. Leden-vergadering van „Die Haghe”. Spreker Prof. Dr. J. Verdam over Huygens. Opening van de Ijsclub. Bezoek van H. M. de Koningin aan de school van Jan Ligthart in de Tullinghstraat. Officieel bezoek de residentie. Eere-concert van het Gemeentebestuur aan H. M. de Koningin en bouw voor Kunsten en Wetenschappen. IJsfeest met daaraan verbonden wedstrijden in hard- en schoonrijden voor militairen, uitgeschreven door H. M. de Koningin op de baan achter het Huis ten Bosch. Eeuwfeest van het 3*^e Regiment Huzaren. Wapenschouwing in het Malieveld van het 3de Reg. Huzaren in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en de Prinses. en W. te machtigen met L. Roosen te Parijs eene overeenkomst te sluiten betreffende de exploitatie van den Schouwburg, De Generale Staf v. h. leger gedenkt zijn honderdjarig bestaan. Ledenvergadering v. Die Haghe”. Spreker Dr. J. H. Flolwerda. van de Koninklijke Scherp en Vermaak”. den Parijschen Gemeenteraad. In het Vredespaleis heeft de plechtige onthulling plaats van het borstbeeld van William Stead. Onthulling van het van ’t Bleijenburg overgebrachte standbeeld van den wiskundigen Cartesius (Descartes) op het Newtonplein. Ledenvergadering van „Die Haghe”. Spreekster Mej. Johanna W. A. Naber, spreker Dr. H. E. van Gelder. De Gemeenteraad neemt aan het voorstel tot het aangaan van eene geldleening van ten hoogste 10.000.000. 17 Nov.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 367