JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING „DIE HAGHE” OVER 1913. Heeren, 1 Dames en P mij rust weder de aangename taak U een verslag uit te brengen over ’twel en wee onzer Vereeniging gedurende het afgeloopen jaar. Het stemt mij droevig te moeten beginnen met U in herinnering te brengen, dat onze hooggeachte Voorzitter, de Heer August Hendrik Sassen ons den aksten Juni nog in de volle kracht van zijn leven is ontvallen. Geboren te ’s Hertogenbosch den 6 Maart 1853, bracht August Hendrik Sassen het grootste gedeelte van zijn leven door te Helmond, alwaar hij achtereenvolgens candidaat notaris, archivaris en notaris was. Hij maakte zich spoedig naam door zijne degelijke studie van de geschiedenis van zijn gewest en van de stad zijner inwoning en gaf daarover tal van werken in het licht. Bovendien genoot hij een grooten roep als penning kundige, geslachtskundige en als verzamelaar van boekmerken. Na het nederleggen zijner praktijk vestigde hij zich alhier en werd spoedig lid en bestuurslid onzer Vereeniging. Wat hij als zoodanig gedaan heeft, werd door zijn opvolger in het voorzitterschap in de ledenvergadering van 13 October herdacht. Een ieder, die het voorrecht heeft gehad dezen man van meer nabij te leeren kennen, weet welk een bijzonder-karakteristieke persoonlijk heid in hem verloren is gegaan. De opgewekte manier van spreken, de kernachtige wijze, waarop hij zoowel de bestuursvergaderingen als die der leden wist te leiden, waren eigenschappen, die er toe bijgedragen hebben hem een blijvende plaats in onze herinnering te verzekeren. Aan aangenaamheid in den omgang paarden zich groote gaven van geest. Een ieder, die hem als spreker in onze vergaderingen heeft gehoord, zal dit met de meeste oprechtheid kunnen getuigen. Zijn nagedachtenis blijve bij ons in hooge eere!

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 408