p J- c. 13 1 P. Polaert. Th. van Swieten. A. van Adrichem. H. Fromville. N. Hartman. J. de Putter. J. van Deutecom. van J. Vries. S. Keun. W. Boomers. F. Schouten, G. van Olderson. M. van Son nevelt. van de Vijver. van der Hooch. Van 16111618 werden bewerkt de protocollen Van 16481650 van C. Heymenberch. Van 16331636 van C. Spont. De oudejaarsavond bracht een aangename verrassing: het Jaarboek van 1813. Het nieuwe kleed, waarin het is gestoken en de geheele uitvoering doen den uitgevers, de Heeren Mouton Co. alle eer aan; het zal, naar wij vertrouwen, de goedkeuring der leden wegdragen. Groot is de dank der Vereeniging aan de Heeren Prof. Dr. F. L. Kramer, Dr. L. A. Kesper, Adolph Mulder, J. van Breen, C. F. Gijsberti Hodenpijl, Jhr. Mr. E. B. F. E. Wittert van Hoogland en onzen redacteur Dr. H. E. van Gelder niet te vergeten, voor de belangwekkende bij dragen in het Jaarboek 1913 samengebracht. Nog wensch ik even aan te stippen, dat de leden in dit afgeloopen jaar namens onze Vereeniging als geschenk mochten ontvangen een werkje van Mej. Fanny Simons, getiteld„De Haagsche Bibliotheekgids”. Voor vele leden zal dit boekje van zeer veel nut kunnen zijn, waarvan men dan ook met recht mag zeggen: „Klein maar rein”. Aan de Vereenigingen „Arentsburgh” en „Hofwijck” werden door „Die Haghe” flinke subsidies gegeven; ook de Maatschappij derNeder- landsche Letterkunde te Leiden werd in het afgeloopen jaar door onze Vereeniging ondersteund, terwille van de uitgave van het Historisch Gedenkboek 1813, onder leiding van den Heer G. W. J. Koolemans Beijnen verschenen. Onze Vereeniging droeg namelijk de kosten der bewerking en der illustratie van het aan Den Haag gewijde omvangrijke opstel van de hand van Dr. H. E. van Gelder. En hierbij Dames en Heeren, is mijn taak weder volbracht U op de hoogte te hebben gesteld van de gebeurtenissen, betrekking hebbende op onze Vereeniging in 1913. En tevens moet ik, door drukke werk zaamheden genoodzaakt, als bestuurslid der Vereeniging van U afscheid nemen. Mocht ik in een of ander opzicht voor ’t heil van „Die Haghe” JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING „DIE HAGHE.”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 418