i6 eindelijk 7 35° 222 15 Eereleden Gewone leden Buitengewone leden Correspondeerende leden Te zamen 594 Beschermvrouwe: H. M. de Koningin. BeschermheerZ.K.H. de Prins derNederlanden,Hertog van Mecklenburg. Eere-Voorzitterde Burgemeester van ’s-Gravenhage, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. Twee donateurs. Het eenige lichtpunt gedurende het afgeloopen jaar is voor het Bestuur geweest het feit dat het aantal nieuwe leden zoo veel grooter is geweest dan het vorige jaar; te meer nog omdat, ondanks den druk der tijden in December nog 7 personen lid werden. Van harte hoop ik, dat nu langzamerhand de algemeene opzeggings- woede bedaren zal, hoewel tot dusverre ik moet het met leedwezen vaststellen het innen der bijdragen over 1915 weer menigeen aan gezet heeft om voor zijn lidmaatschap te bedanken. Moge ec'hter wanneer de staatkundige gezichtseinder lichter wordt en de geldelijke toestand helderder menig oud-Haghelid weer voor het lidmaatschap zich aanmelden. Ik reken daarbij op uw aller steun, die gij verleenen kunt door aspirantleden op te gevenhoe dikwijls toch doet zich het geval niet voor, dat iemand lid wil worden, van wien het Bestuur het niet weet. JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING „DIE HAGUE”. Tot I Augustus 1914 bedroeg het verlies van het aantal leden 2j, deels door opzegging, deels door overlijden, terwijl bovendien 7 leden geschrapt werden, die weigerden de bijdrage te betalen, welke aan de Vereeniging rechtens verschuldigd was. Na 1 Augustus bedroeg het verlies aan leden nog 77, te weten: 4 leden die stierven, 2 die vertrokken zonder adres achter te laten en 6 wier namen geschrapt zijn, daar zij de bijdrage weigerden te betalen welke vóór 1 Augustus nog niet geïnd had kunnen worden en 61 gewone opzeggingen. Het jaar 1915 is de Vereeniging dus begonnen met 645 oude leden en 52 nieuwe leden, verminderd met 103 leden, blijft 594 leden, die als volgt te groepeeren zijn

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 421