77 -• JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING „DIE HAGUE”. Het oude aantal leden moet langzamerhand weer teruggewonnen worden, en van den kant van het Bestuur zal geen poging verzuimd worden, dit te bereiken. Vergaderingen De eerste vergadering in 1914 werd gehouden den 8sten Januari in een zaaltje van het gebouw Unitas. Dr. C. Hofstede de Groot sprak in eene korte rede den leden het welkom toe in het nieuwe jaar en wees op enkele belangrijke gebeurte nissen, die in het afgeloopen jaar in den Haag waren voorgevallen. Daarop hield Prof. Dr. J. Verdam uit Leiden een voordracht over: „De niensch en dichter Constantijn Huygens, geschetst uit zijn werk”, waarbij spreker blijk gaf van zijn vereering voor den grooten vader lander, daarbij aantoonende welk een gewichtige plaats Huygens be kleedde en hoe hij een der uitstekendste kenners was van zijn tijd, terwijl het zijn werken zijn waaruit wij nu de zeden en gewoonten van het bloeitijdperk onzer Republiek het beste leeren kennen. Aan het eind van zijne lezing wekte Prof. Verdam zijn toehoorders op om lid te worden van de Vereeniging „Hofwijck”, welke ten doel heeft het lievelingshuis van Huygens weer zijn ouden bloei te hergeven en aldaar de nagedachtenis van Huygens en zijn zonen zooveel mogelijk te eeren. Met veel belangstelling werd deze belangwekkende rede door de vele aanwezigen aangehoord. Den gden Februari had in het Artizaaltje de algemeene jaarvergadering plaats. Op deze vergadering werden allereerst eenige wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement aangenomen, nadat te voren aan de leden de voorstellen daartoe en de redenen waarom, toegezonden waren. Het jaarverslag van de hand van Mr. Ph. la Chapelle, die wegens drukke bezigheden verhinderd was zich langer aan de belangen der Vereeniging te wijden en daarom zijn ontslag nam, werd daarop door mij uitgebracht, welk verslag, evenals dat van den penningmeester en den bibliothecaris door de vergadering werd goedgekeurd Hierop ging men over tot de benoeming het bestuur, één wegens het overlijden van één wegens het tusschentijds aftreden van Op verzoek der aanwezigen deelde het Bestuur mede, dat het als candidaten voorstelde Dr. H. E. van Gelder en Mr. W. J. Hofdijk, van twee nieuwe leden in 1 den Heer Aug. Sassen en den Heer la Chapelle.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 422